Vandens filtravimas: kodėl jis toks svarbus kiekvienam iš mūsų

Vandens filtrai

Ar žinojote, kad net 90 % namų ūkių Lietuvoje susiduria su kieto vandens problema? O ar girdėjote, kad antroji pagal dažnumą vandens problema yra geležingas vanduo? Vandentiekio vandens filtravimas kadaise buvo prabanga, o dabar tai yra tikrų tikriausia būtinybė ir didžiulis privalumas. Mūsų vandenyje yra per daug teršalų ir kitų kenksmingų medžiagų, kad į visą tai užsimerktume. Todėl labai svarbu suprasti, kokią didelę įtaką mūsų vartojamo vandens kokybei gali turėti vandens filtravimas.

Kad ir koks geras atrodytų jūsų vandentiekio ar šulinio vanduo, jame yra tam tikras teršalų kiekis. Kai kurie iš jų yra sukurti žmogaus, o kiti – atsirandantys iš natūralios aplinkos. Upės ir ežerai dažnai yra vieni geriausių natūralių vandens šaltinių, tačiau juos vis tiek užteršia teršalai, rūgštūs lietūs ir lietaus nuotekos. Dėl šių veiksnių daugelis namų savininkų renkasi viso namo filtravimo sistemas, kurios filtruoja pagrindinę vandens tiekimo liniją. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir gali prireikti tik tam tikros rūšies vandens filtro, padedančio užtikrinti aukštą vandens kokybę.

Taigi, ar tikrai žinote, kas yra jūsų vandenyje? Jei ne, pats metas tai sužinoti!

Teršalai mūsų vandenyje

Mūsų vandenyje yra įvairių biologinių, cheminių ir aplinkos teršalų. Jūsų vandentiekis šiuos svetimkūnius surenka pakeliui į vandentiekį ir vamzdžius. Kuo toliau jis turi nukeliauti, tuo didesnė tikimybė, kad jame yra daugiau nei vienas iš šių elementų:

Bakterijos ir virusai

Jūsų tiekiamame vandenyje gali slypėti pagrindiniai ligų sukėlėjai. E. coli, norovirusas ir Giardia yra dažni ir pavojingi per vandenį plintantys ligų sukėlėjai.

Organinės ir neorganinės cheminės medžiagos

Nitratai, švinas, arsenas, glifosatas, trichloretilenas ir tetrachloretilenas bei kitos cheminės medžiagos sukelia vėžį ir kitas sunkias ligas. Kraštovaizdžio formavimo ir žemės ūkio pesticidų, herbicidų, insekticidų ir fungicidų nutekamuosiuose vandenyse yra šių ir daugelio kitų nežinomų junginių. Apsinuodijimas sunkiaisiais metalais yra didelė problema, ypač netoli kaimo vietovių. Arsenas, švinas, uranas, baris ir chromas kelia rimtą pavojų žmogaus sveikatai.

Kietas vanduo

Net jei jūsų vandenyje nėra pavojingiausių teršalų, jums vis tiek gali prireikti vandens filtrų savo namuose. Kietame vandenyje susikaupusios kalcio nuosėdos turi įtakos vandens slėgiui ir bendrai vandens kokybei. Kalkių nuosėdos nusėda ant dušo, vonios, indaplovės, skalbimo mašinos ir kitų su vandeniu kontaktuojančių paviršių ir juos gadina. Be to, tai nėra vienintelės problemos, su kuriomis yra susiduriama naudojant kietą vandenį.

Vandens filtrai ir jų pasirinkimas

Ir nors vandens problemų, su kuriomis šiandien galime susidurti, yra daugybė, laimei, šiuolaikinėje rinkoje taip pat yra ir labai daug skirtingų bei veiksmingų sprendimų, kurių pagalba galima užtikrinti, jog kasdien vartotume tik sveiką ir kokybišką vandenį. Tai reiškia, kad jokiu būdu niekuomet neturėtume susitaikyti su esama padėtimi, kadangi visuomet turime ne vieną išeitį.

Tuo tarpu, jei jūs šiuo metu net nenumanote, kokia yra jūsų namuose naudojamo vandens kokybė, visų pirma būtų rekomenduojama atlikti vandens tyrimus, kurių pagalba jums būtų lengviau suprasti, koks iš tikrųjų yra jūsų vanduo ir kokie vandens filtrai galėtų būti reikalingi norint pagerinti vandens kokybę. Žinoma, labai svarbu, kad visų šių klausimų sprendimui jūs pasitelktumėte ir tikrus šios srities profesionalus, kurie specializuojasi vandens valymo srityje.

Daugiau informacijos apie vandens filtravimą ieškokite oficialiame tinklalapyje.