Tarpusavio skolinimo platformos

Tarpusavio skolinimas

Jau kurį laiką galvojate apie galimybę pasinaudoti paskola internetu (https://kreditus.eu/lt/paskolu-palyginimas/paskolos-internetu/)? Tačiau niekaip nenusprendžiate į kuriuos kreditorius būtų verčiausia kreiptis? Renkatės tarp komercinių bankų, kredito unijų ir kredito bendrovių? Tačiau jei taip, neturėtumėte pamiršti, kad taip pat šiuolaikinėje rinkoje egzistuoja ir tarpusavio skolinimo platformos, tokios kaip „FinBee“ (www.kreditus.eu/lt/imones/130-finbee). Tiesą sakant, pastaruoju metu tarpusavio skolinimas yra labai populiarus sprendimas, todėl Lietuvoje jau veikia ne viena tarpusavio skolinimo platforma.

Kas yra tarpusavio skolinimo platforma?

Kai kuriems vartotojams vis dar nėra aišku, kas yra tarpusavio skolinimo platformos ir kuo visa tai skiriasi nuo įprastinių kreditorių, kurie paskolas taip pat teikia internetu. Tačiau esminis skirtumas yra pačiame skolinimosi pobūdyje. Tarpusavio skolinimo platformos nėra kreditoriai. Tai yra virtualios platformos, kuriose skolina privatūs asmenys. Tai reiškia, kad jei jūs pasirinksite tarpusavio skolinimo platformą, paskolą jums suteiks ne oficialūs kreditoriai, o žmonės.

Tarpusavio skolinimo platformose registruojasi tiek paskolų prašantys asmenys, tiek ir paskolas suteikiantys vartotojai. Pastarieji yra vadinami investuotojais. Paskola žmogui gali būti suteikta daugybės skirtingų investuotojų. Pavyzdžiui, jei jūs prašote 1000 eurų paskolos internetu, ją jums gali surinkti 10, 20 ar net 100 skirtingų žmonių, kurių kiekvienas skolina skirtingą sumą. Visą tai administruoja tarpusavio skolinimo platforma – operatorius, kuris užtikrina, kad viskas būtų vykdoma sklandžiai ir atsižvelgiant į šiuolaikinius įstatymus.

Be to, labai svarbu pažymėti, kad tarpusavio skolinimo platformos operatorius savo ruožtu įvertina ir kiekvieną vartotoją, kuris nori gauti paskolą. Jei jūs tokiu būdu bandysite gauti paskolą, pirmiausia tarpusavio skolinimo platforma įvertins jūsų mokumą. Tik tuo atveju, jei jūs būsite įvertinti kaip mokūs fiziniai asmenys, galėsite būti įtraukti į tarpusavio skolinimo platformoje paskolų prašančių asmenų sąrašus. Tuomet tokios platformos investuotojai atsižvelgdami į jūsų pateiktą paraišką ir prašomą paskolą, galės spręsti, kiek jie nori jums paskolinti. Kadangi paskolos tokiu atveju yra suteikiamos fizinių asmenų sutelktinio skolinimo būdu, tai daugeliui paskolų prašančių žmonių atrodo gerokai efektyvesnis sprendimas.

Kokie kriterijai yra taikomi kreipiantis dėl paskolos?

Šis klausimas neramina daugelį vartotojų, kurie nori gauti paskolą internetu. Dabartinėje rinkoje galioja visiškai kitokie reikalavimai ir taisyklės. Dabar nei vienas žmogus negali gauti paskolos, jei jis nebus mokus ar neatitiks bent vienos iš daugybės taisyklių. Kaip jau supratote, tarpusavio skolinimo platformos nėra išimtis. Nors tai nėra kreditorius, tačiau tokios platformos operatorius įsipareigoja tinkamai įvertinti paskolų prašančių žmonių mokumą, kartu tokiu būdu sumažinant riziką investuotojams, kurie skolins savo pinigus.

Tokiu atveju visuomet atsižvelgiama į keletą svarbių kriterijų:

  • Gaunamos pajamos. Labai svarbu, kad jūsų mėnesinės pajamos atitiktų taikomus reikalavimus. Kuo pajamos didesnės, tuo tikimybė gauti paskolą taip pat yra didesnė. Žinoma, pajamos turi būti oficialios, t.y. pagrindžiamos oficialiais dokumentais. Jei jūs dirbate pagal darbo sutartį (ir neturite daugiau jokių kitų oficialių pajamų), įvertinti jūsų pajamas bus labai paprasta ir tai ilgai netruks. Tačiau jei turite ir papildomų pajamų, kurios gaunamos ne pagal darbo sutartį, arba apskritai dirbate individualiai, tuomet papildomai turėsite pateikti savo gaunamas pajamas pagrindžiančius dokumentus, kurie bus vertinami tarpusavio skolinimo platformos operatoriaus.
  • Finansiniai įsipareigojimai. Suprantama, kad visuomet didelį ir svarbų vaidmenį vaidina ir jūsų finansiniai įsipareigojimai. Klaidinga manyti, kad jiems yra priskiriamos tik paskolos. Taip pat atsižvelgiama ir į turimas lizingo sutartis ir netgi kreditines korteles. Kuo finansiniai įsipareigojimai didesni, tuo mažesnė tikimybė gauti paskolą.
  • Kredito istorija. Visuomet daug dėmesio skiriama ir asmeninei kredito istorijai, kuri turi būti švari.
  • Darbo stažas. Jūsų darbo stažas negali būti trumpesnis nei 4 mėn.
  • Šeimyninė padėtis. Jei esate vedę ir jūs kreipsitės su bendraskoliu, bus vertinamos visos jūsų šeimos gaunamos mėnesinės pajamos.