maistas žiurkėnams

Žiurkėnų priežiūra: ką svarbu žinoti?

Nors kartais atrodo, kad kuo mažesnis yra augintinis, tuo paprasčiau jį prižiūrėti, tačiau tai nebūtinai yra tiesa. Nors  nėra būtina žiurkėną vesti į lauką, tačiau svarbu užtikrinti tinkamą šio augintinio priežiūrą. Pirmiausia turi būti užtikrinama, kad žiurkėnas turės pakankamai erdvės, bus parinktas tinkamas maistas žiurkėnams, augintinis visada turės šviežio vandens, ir t.t. Taigi, viskuo būtina pasirūpinti dar prieš įsigyjant augintinį. Nuo ko pradėti, ir ką svarbu žinoti būsimiems žiurkėno savininkams?

Pirmas žingsnis: narvelio įrengimas

Žiurkėno narvelis turėtų būti pakankamai erdvus. Jau seniai praėjo tie laikai, kai žiurkėnai buvo laikoma trilitriniuose stiklainiuose. Šiandien galima rasti tikrai erdvių narvelių, kurie puikiai tiks augintiniui. Narvelis turėtų būti išklotas tam tikru žiurkėnams skirtu pakratu (tam puikiai tiks pjuvenos), taip pat žiurkėno narvelyje prikabinkite gertuvę vandeniui, druską graužimui bei įrenkite namelį, kuriame augintinis galėtų pasislėpti. Dauguma žiurkėnų mėgsta sukti guolį iš šieno, todėl jo taip pat turėtų būti jūsų augintinio narvelyje.

Antras žingsnis: maisto parinkimas

Maistas žiurkėnams gali būti labai įvairus, tačiau užtikrinti visavertę mitybą bus kur kas paprasčiau, jei nuspręsite rinktis žiurkėnams skirtą maistą. Palepinimui galėsite duoti ir įvairių gardėsių, skirtų graužikams, taip pat šiems augintiniams tinkamų vaisių ir daržovių. Žiurkėnams tikrai netiks maistas nuo stalo, kuris neretai žiurkėnams yra nuodingas. Jei duosite šviežių vaisių ir daržovių, tokiu atveju pasirūpinkite, kad jie narvelyje neužsibūtų, nes po kurio laiko ims pūti, skleis nemalonų kvapą , ir gali būti žalingi jūsų augintiniui.

Nepamirškite švaraus vandens

Gertuvės graužikams gali būti įvairios talpos, todėl tinkamą gertuvę galėsite parinkti atsižvelgdami į tai, kiek žiurkėnų bus laikoma narvelyje. Gertuvės graužikams dažniausiai yra 50 arba 100 ml talpos, jos gali būti prikabinamos narvelyje. Jei gertuvė bus su ratuku, įsitikinkite, kad iš jos nelaša vanduo, ir kasdien keiskite vandenį.

Informacijos apie žiurkėnų priežiūrą visada galite rasti internetinėje erdvėje (įvairiuose gyvūnų mylėtojų portaluose, forumuose, ir t.t.), taip pat informacijos apie tinkamą žiurkėnų priežiūrą jums galės suteikti konsultantai, dirbantys gyvūnų prekių parduotuvėse.