Vidaus durys taupantiems: ką rinktis?

vidaus durysViena svarbiausių (ir bene didžiausių investicijų reikalaujanti) interjero detalių yra vidaus durys. Dizaino specialistai sutinka, kad duris būtina rinktis itin atsargiai ir atsakingai. Nuo jūsų sprendimo priklausys bendroji būsto atmosfera, kambario išbaigtumas, apdailos elementai. Nors vidaus durims keliami itin aukšti estetikos reikalavimai, negalima paneigti ir kainos svarbos. Daugelis pirkėjų ieško optimaliausio kainos ir kokybės santykio. Galime užtikrinti – itin plati durų pasiūla atitiks išrankiausiųjų poreikius.

Pirmieji darbai

Prieš keliaudami į parduotuvę, turite nusistatyti kuo tikslesnį biudžetą. Nors durų kainos gana stipriai skiriasi, paprastai konstrukcijos pareikalauja apie 10–20 proc. visos būsto remonto sumos. Natūralu, kad itin prabangiame interjere bus montuojamos klasikinės, išskirtiniais dekoro elementais puoštos duris, o minimalistinio dizaino patalpoje tiks ir paprastesnio stiliaus sprendimai.

Apsisprendę dėl durims skirtos pinigų sumos, turite pasirinkti durų gamintoją ar pardavėją. Visais atvejais, net ir ieškodami pigių durų, rinkitės rinkoje vertinamą ir kokybiškai dirbantį specialistą, kuris užtikrins durų ilgaamžiškumą ir patvarumą. Bendraudami su prastos reputacijos meistrais, galite labai greitai pasigailėti, t. y. teks skirti papildomų išlaidų naujoms vidaus durims.

Vidaus durų skirtumai

Paprastai pirkėjams siūlomos trijų tipų vidaus durys – medinės, laminuotos ir faneruotos konstrukcijos. Pačios brangiausios durys gaminamos iš medžio. Priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, galima rinktis lapuočių arba spygliuočių medieną. Brangesnių klasei priskiriami lapuočiai – ąžuolas, uosis ir kt. Tokios durys paprastai gaminamos pagal individualius užsakymus, jos išsiskiria tvirtumu ir ilgaamžiškumu, tačiau reikalauja daug priežiūros ir dėmesio. Spygliuočių medienos – eglės, pušies ir kt. – vidaus durys priskiriamos vidutinio brangumo klasei. Paprastai tokios durys parduodamos nepadengtos laku. Po konstrukcijų dažymo, durų kaina gerokai išauga.

Žemesnių kainų kategorijai priskiriamos laminuotos ir faneruotos durys. Didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia faneruotos konstrukcijos – šios durys savo išvaizda yra artimos natūralios medienos durims. Be to, priklausomai nuo pasirinkto durų užpildo, skiriasi durų tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Faneruotos durys nenusėda, joms nebaisi deformacija. Šios konstrukcijos nereikalauja daug priežiūros, tačiau džiugina patikima eksploatacija – kokybiškos faneruotos durys tarnauja ilgiau nei 40 metų. Esant reikalui, duris galima restauruoti.

Pačios pigiausios yra laminuotos durys, gaminamos iš presuotų medienos dulkių ir apklijuojamos specialia plėvele. Neretai minėtosios konstrukcijos vadinamos popierinėmis. Jei renkatės laminuotas duris, susitaikykite su tuo, kad jos tarnaus gana trumpai (paprastai apie 10 metų), be to, konstrukcijos bijos smūgių, įbrėžimų ar kitų fizinių pažeidimų.