Teritorijos valymas – savo ar profesionalų rankomis?

Nors nemaža dalis žmonių svajoja apie nuosavą namą ir bent nedidelį gabalėlį šalia jo esančios žemės, jie kur kas rečiau pagalvoja apie tai, kad nuosavos teritorijos valymas ir tvarkymas yra pakankamai daug laiko ir jėgų reikalaujančios užduotys, kurioms atlikti kartais nepakanka ir keturių rankų. Todėl kiekvienas žmogus, kuris ruošiasi įsigyti namą, visų pirma turėtų apgalvoti savo tikruosius lūkesčius ir įvertinti realias galimybes – tai padės išvengti įvairių nesusipratimų ateityje.

  • Teritorijos valymasTaigi, kad viskas būtų paprasčiau, pirmiausia pasidomėkite, kokio dydžio teritorija, atsižvelgiant į jūsų galimybes, galėtų būti pati optimaliausia. Kaip žinia, jei teritorija bus labai didelė – vejos priežiūrai šiltuoju metų laiku teks skirti pakankamai daug laiko. Todėl jei nuspręsite pirkti namą kartu su nemenku žemės plotu, pagalvokite ir apie vejos traktoriuko įsigijimą. Toks sprendimas gali gerokai palengvinti vejos priežiūros užduotis, kurios priešingu atveju atimtų daug laiko ir jėgų.
  • Žinoma, žolės pjovimas nėra vienintelė užduotis – nereikia pamiršti ir vejos laistymo. Nepaisant to, kad galite laukti lietaus, tokiu atveju nuo savo pečių nusimesdami daug rūpesčių, vis dėlto, tai tikrai ne visuomet yra tinkamas pasirinkimas. Kartais tenka susidurti su tikra sausra, kai ištisas savaites nebūna jokių kritulių, o saulė be perstojo kaitina žolę ir kieme augančius augalus. Jei teritorija didesnė, tuomet tokiu atveju patariama įsirengti automatinę vejos laistymo sistemą. Nors reikės investuoti papildomai, galite neabejoti, kad tai bus labai naudingas sprendimas.
  • Svarbu ir tai, kaip prižiūrėsite savo auginamus augalus. Tai yra viena iš sudėtingiausių užduočių, todėl turite pasidomėti kiekviena jūsų sode augančia augalų rūšimi ir jai būdinga priežiūra. Nemanykite, kad kiekvienam augalui pakaks tik reguliaraus laistymo. Yra begalė augalų rūšių, kurios priskiriamos prie labai lepių ir pasižyminčių specifine priežiūra.
  • Kaip bebūtų, jei žinote, kad neturėsite pakankamai laiko ir jėgų savo teritorijos priežiūrai, visuomet galite kreiptis į šios srities profesionalus, kuriems teritorijos valymas ir visi kiti su tuo susiję darbai yra kasdienybė. Tokiu atveju galėsite būti tikri, kad jūsų namo teritorija visuomet bus tinkamai prižiūrėta.