Technologinė pažanga, kuri yra neišvengiama

Elektronines knygos

Ar pamenate laikus, kai mus dominančią informaciją galėdavome perskaityti tik popieriniuose laikraščiuose, žurnaluose ir knygose? Tai buvo visiškai kitoks amžius, kuriame laikas bėgo kur kas lėčiau. Tuo tarpu šiomis dienomis laiko pojūtis yra radikaliai pakitęs – tai lėmė ne kas kita, o būtent kompiuterinės ir internetinės technologijos. Jų pagalba visą aktualiausią ir naujausią informaciją galime perskaityti į pagalbą pasitelkdami mūsų kasdien naudojamus elektroninius ir kompiuterinius prietaisus – išmaniuosius telefonus, kompiuterius, planšetes ir knygų skaitykles.

Ir nors kai kurie žmonės į visą tai žvelgia skeptiškai, teigdami, kad mūsų kasdienybė yra persunkta kompiuterinių technologijų, kurios keičia mūsų bendravimą ir gyvenimo būdą, vis dėlto technologinė pažanga ir jos sukuriami padariniai yra neišvengiami. Todėl nėra ko abejoti, kad turime su tuo susitaikyti ir priimti visą tai kaip natūralius pokyčius, padedančius daugelį kasdienių užduočių atlikti greičiau ir efektyviau.

Tai labai puikiai iliustruoja elektronines knygos, kurias pastaruoju metu skaito vis daugiau vartotojų. Tiesą sakant, daugeliui tai tapo taip įprasta, kad jie net nesusimąsto, jog į rankas galėtų paimti fizinio formato knygą. Be abejo, nemenkos įtakos elektroninių knygų populiarumui turėjo ir jų kaina bei prieinamumas. Kiekvienas skaityti mėgstantis žmogus puikiai žino, kad popierinių knygų kaina šiomis dienomis yra gerokai didesnė nei prieš penketą ar dešimt metų, todėl tokį malonumą sau leidžia anaiptol ne kiekvienas. Tuo tarpu kalbant apie elektronines knygas – kainos klausimas jokių rūpesčių nesukelia. Elektroninės knygos pasižymi nedideliais įkainiais, o kai kuriais atvejais siūlomos atsisiųsti ir visiškai nemokamai. Tai reiškia, kad vartotojai sutaupo gerokai daugiau ir turi progą reguliariai ir labai greitai papildyti savo asmeninę biblioteką.

Be to, negalima pamiršti, kad fizinio formato knygų laikymui reikia skirti labai daug vietos. Kadangi knygos linkusios kaupti dulkes – joms taip pat reikia reguliarios ir pakankamos priežiūros. Todėl jei savo namuose norime turėti visas savo mėgstamas knygas, turime susitaikyti su šiais nepatogumais. Priešingu atveju galime rinktis elektronines knygas ir pamiršti apie laisvos vietos trūkumą bei kitus galimus nepatogumus.