Tam, kad pasirinkta katė atitiktų jūsų lūkesčius

Meino meskenas

Sutikite, dažniausiai vartotojų pasirenkami naminiai augintiniai yra vos du – tai šuo ir katė. Dėl vieno ar kito augintinio populiarumo kalbėti nėra paprasta, nes tik nedidelė dalis šunis ir kates auginančių šeimininkų tai deklaruoja. Tačiau, kad ir kokia situacija bebūtų, galima nesunkiai nuspėti. Kaip žinia, šunims įprastai reikia skirti daugiau laiko, nes pastaruosius tenka vedžioti į lauką ir reguliariai dresiruoti. Tuo tarpu kalbant apie kates, dažniausiai vartotojai tokių užduočių neatlieka (nors visuomet yra ir išimčių). Būtent pastarieji veiksniai neretai lemia, kad vartotojai pasirenka kates, tokiu atveju nuo savo pečių nusimesdami daugybę įvairių galimų rūpesčių.

Žinoma, nereikia suprasti klaidingai – rūpesčiai priklauso nuo to, kokią kačių veislę pasirinksite. Katino būdas turėtų atitikti ir jūsiškį. Tai reiškia, kad tuo atveju, jei jūs būsite labai sėslūs, o katinas bus ypač aktyvus, turėsite nemažai rūpesčių, nes katino gyvenimo būdas neatitiks jums įprasto. Lygiai tą patį galima pasakyti ir priešingu atveju – jei iš savo katino reikalausite didelio judrumo ir žaismingumo, o pastarasis bus linkęs didžiąją laiko dalį praleisti labai ramiai ir vienumoje.

Todėl kiekvienas būsimas katės šeimininkas turi atlikti nuodugnią paiešką ir pasidomėti jį dominančia kačių veisle. Pavyzdžiui, viena iš pačių populiariausių veislių yra Meino meskenai. Šios katės nesupainiosite su jokia kita veisle. Jų išvaizda yra išskirtinė – lyginant su kitomis kačių veislėmis, Meino meškėnai yra labai dideli, o jų svoris gali siekti net 10 kilogramų. Be abejo, jų dydis nėra vienintelis išskirtinumas. Tai labai ramūs ir meilūs katinai, kurie nėra konfliktiški ir pernelyg aktyvūs. Todėl šios veislės katinas gali puikiai tikti tiems, kurie mėgsta laiką leisti ramiai ir santūriai.

Tuo tarpu, jei norite mažesnės katės, jums gali tikti ir skotu staciaausis. Šios veislės katės yra kur kas mažesnės nei jau minėti Meino meškėnai. Pažvelgus į škotų stačiaausį, visų pirma visuomet pastebėsite labai dideles, apvalias ir išraiškingas akis. Jų kailis yra labai švelnus ir gali būti įvairių atspalvių. Jie taip pat prieraišūs, taikūs ir ramūs, todėl jei norite gero ir ištikimo draugo – pagalvokite ir apie škotų stačiaausius.