Stogų dengimas: informacija apie dangas

stogu dengimasIr nors stogų dengimas daugeliui žmonių atrodo, kaip ypatingai sunkus ir sudėtingas darbas, belieka tik pridurti, jog jei žinosite daug svarbios informacijos, priimsite teisingus sprendimus, o priėmus tinkamus sprendimus, darbas vyks kur kas paprasčiau ir sklandžiau. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie dar kelis puikius stogų dangų pasirinkimus. Daugiau apie stogų dangų pasirinkimą galite paskaityti straipsnyje „Stogų dengimas: kokią dangą rinktis?„.

Dar viena stogo dangų rūšis yra  šiferis. Jei kalbėsime apie mūsų šalies gyventojų pasirinkimus, tokiu atveju beliks tik pridurti, kad būtent šiferis populiariausias pasirinkimas. Ši stogo danga, kaip ir kitos, yra kelių rūšių: galite rinktis Eternit šiferį, bituminį šiferį ar skaidrią stogo dangą.

Pastarasis pasirinkimas idealiai tiks tiems, kurie mėgsta modernius, netradicinius sprendimus, tačiau tuo  pat metu yra būtina  paminėti, jog būtent  ši stogo danga turi ir daug trūkumų: dėl tam tikrų savybių gali būti naudojama tik nedideliam skaičiui statinių; maža to, šios stogo dangos kaina yra viena aukščiausi, be to, menkai išlaikoma šiluma. Visai kitokiomis savybėmis pasižymi kitų rūšių šiferiai: Eternit šiferį verta rinktis tuo atveju, jei norite paprastos klasikos ir jums nereikalingi ypač įmantrūs sprendimai. Be to, šios rūšies šiferį montuoti yra ypač lengva. Vis dėlto, šioks toks trūkumas yra – palyginus su kitų rūšių šiferiais, šio šiferio kaina – ne tokia jau ir maža. Na, o kalbant apie bituminį šiferį, verta paminėti, jog tai yra ekologiška medžiaga, todėl toks šiferis idealiai tiks tiems, kurie vertina  natūralumą. Maža to, toks šiferis puikiai išlaiko šilumą bei sugeria triukšmą. Vis dėlto, šios rūšies šiferis turi ir tam tikrą trūkumą – nėra atsparus temperatūrų svyravimams.

Paskutinis pasirinkimas yra bituminė stogo danga – ruberoidas. Pastarasis gali būti naudojamas kaip papildomas gaminys stogo dengimo metu.

Stogui skirtos dangos sudaro labai didelį pasirinkimą, tad labai svarbu nesuklysti, juk būtent šis pirkinys yra skirtas ne vienai dienai ar keliems mėnesiams – tarnaus bent kelias dešimtis metų, todėl būkite ypač atidūs prieš nuspręsdami, ką nusipirkti.