Santykiai – ar tai labai lengva?

Santykiai

Santykiai – sunkus arbas. Galbūt norite nesutikti? Jei taip, atsakykite, ar jūsų dabartiniai santykiai yra ilgalaikiai, o gal jie trunka vos kelias savaites ar mėnesius? Tokiu atveju visi sunkumai dar tik prieš akis. Trumpiau tariant, kai du žmonės vienas kitą geriau pažįsta, jie labiau atsipalaiduoja ir tampa savimi. Tai reiškia, kad kuo daugiau laiko prabėga, tuo akivaizdžiau pasirodo tam tikros žmonių ydos ir trūkumai, su kuriais tenka vienaip ar kitaip susitaikyti arba priešingai – bandyti juos pakeisti teigiamais. Visa tai priklauso nuo dviejų žmonių santykio.

Jei žmonės vienas kitą gerbia ir supranta, kad reikia ieškoti kompromiso, viskas tampa kur kas paprasčiau. Tuo tarpu, kai bent viena iš pusių nėra nusiteikusi bendradarbiauti ir konkretų konfliktą spręsti draugiškai ir objektyviai, situacija būna nepalyginti sudėtingesnė. Tokiais atvejais vienam tenka nusileisti, paminant savo įsitikinimus. Tai nėra gerai, jei tam pačiam žmogui nusileisti tenka nuolatos. Galiausiai atsiranda daugiau konfliktų, todėl kenčia santykiai ir jų kokybė.

Žinoma, jei nuolaidžiaujama po lygiai, t.y. tiek vyras, tiek ir moteris stengiasi rasti kompromisą, santykiai vystosi sėkmingiau. Norint, kad santykiai būtų puoselėjami ne vienerius metus, nereikėtų į tai žvelgti pro pirštus. Kiekvienas konfliktas kenkia santykiams. Nors akivaizdu, kad konfliktai yra neatsiejami nuo bet kurių santykių, reikia stengtis jų kiekį kaip įmanoma labiau sumažinti.

Rūpindamiesi vienas kitu, atsižvelgdami į antrosios pusės norus, stengdamiesi, kad būtų mažiau nesutarimų – galite išvengti įvairių problemų, kurios įtakotų santykių baigtį. Todėl, kai teigiama, kad santykiai yra labai lengvas procesas, netikėkite. Santykiams reikia skirti labai daug dėmesio, laiko ir būti neįtikėtinai atsidavusiems.

Jei iki šiol jums pakankamai sunkiai sekdavosi išsaugoti glaudų ryšį ir ilgai puoselėti vienus santykius, o šiandien turi antrąją pusę, su kuria atrodo, kad viskas klostosi labai sklandžiai – nenuleiskite rankų ir neatsipalaiduokite. Turite puoselėti savo santykius ir juos vis dažniau pakurstyti. Jei daug dėmesio skirsite savo antrajai pusei ir visuomet atsižvelgsite į jos norus bei stengsitės, kad santykiai rutuliotųsi labai sėkmingai – galėsite džiaugtis labai laimingu ir prasmingu gyvenimu.