Populiariausios vandens pramogos vasarą

Vasarą dauguma žmonių iškylauja gamtoje ir mėgsta pailsėti prie vandens telkinių. Vis dėlto, ne visi nori ramaus poilsio. Tokie žmonės nesunkiai gali rasti sau tinkamų pramogų. Prie didžiausių ir dažniausiai poilsiautojų lankomų vandens telkinių yra vandens pramogų nuomos punktai, kuriuose visi galės išsirinkti norimą laisvalaikio praleidimo būdą.

Baidarių nuomaVandenlentės – labai sparčiai populiarėjantis vandens sportas. Juo galima užsiimti profesionaliai, tačiau ne ką mažiau šį sportą mėgsta ir neprofesionalai. Vandenlentės paprastai tvirtinamos prie katerio, kuris tempia vandenlentę ir ant jos stovintį žmogų. Svarbu gerai įsikibti ir nepaleisti laikymuisi skirtos virvės. Žinoma, jei mėginsite taip čiuožti vandeniu pirmą kartą, gali nepavykti visko atlikti teisingai, tačiau tai neturėtų varžyti ar priversti atsisakyti šio malonumo. Svarbu dėvėti apsauginius akinius, šalmą ir tinkamą kostiumą. Įprastai visa tai rasite vandenlenčių nuomos punktuose.

Kita labai panaši pramoga – vandens slidės. Vandens slidžių sportas taip pat yra labai įdomus ir leidžia pajusti adrenalino antplūdį kraujyje. Vandens slidės, kaip ir vandenlentės, turi būti tvirtinamos prie katerio. Tiksliau, žmogus turi stovėti ant slidžių ir būti tvirtai įsikibęs į virvę, kuri būna pririšta prie katerio. Žinoma, ne visada prireikia kitos vandens transporto priemonės. Dabar populiarėja plaukimas su parašiutu. Žmogus, stovėdamas ant slidžių ar ant vandenletės, įsikimba į parašiutą ir taip yra plukdomas. Jei norite išbandyti šią pramogą, labai svarbu stebėti orus. Jei norite geriausių įspūdžių, rinkitės pakankamai šiltą ir vėjuotą dieną.

Kita ir Lietuvoje pakankamai populiari pramoga – baidarės. Jomis galima plaukti srauniomis upėmis arba ramiai plaukioti ežeruose ar nesrauniuose upeliuose. Yra įvairių rūšių baidarių ir siūlomų maršrutų. Vieni yra skirti ekstremalaus sporto mėgėjams, kiti – žmonėms, kurie nori pasigrožėti Lietuvos gamta ir atsipalaiduoti. Galima rinktis dieninius arba naktinius plaukimus. Naktį nereikėtų rinktis pavojingų maršrutų, geriau pasimėgaukite nakties ramybe ir išskirtiniais vaizdais ramiai plaukdami nesraunia upe arba ežeru. Jums nereikia turėti savo baidarės, nes dabar baidarių nuoma visiems yra gana lengvai prieinama. Nuomos punktus rasite beveik prie visų poilsiautojų pamėgtų vandens telkinių.

Žinoma, yra ir kitokių vandens pramogų, kuriomis galima mėgautis net nesušlapus. Viena tokių – vandens kamuoliai. Tai yra dideli ir deguonimi pripildyti rutuliai į kuriuos yra patalpinamas žmogus. Tam tikrą laiką galima be vargo bėgioti vandens paviršiumi ir mėgautis naujais potyriais. Juose galima būti ir su rūbais, todėl nebūtina su savimi nuolatos turėti maudymosi kostiumėlį, kad galėtumėte pasimėgauti vandens pramogomis.

Vasara yra puikus metas patirti naujų įspūdžių, būti gamtoje, pailsėti nuo miesto šurmulio ir atgauti jėgas.