Plaukimas baidarėmis su šeima – pramoga vaikams ir vyresniesiems

baidaresAtostogos su šeima dovanoja daug gražių akimirkų. Tiesa, rasti sprendimą, kuris atitiktų tiek vaikų, tiek vyresnio amžiaus šeimos narių poreikius, nėra taip lengva. Vienas optimaliausių variantų – plaukimas baidaremis, leidžiantis grožėtis išskirtine Lietuvos gamta ir mėgautis šeimos artumu. Jei organizuojate plaukimą, siūlome rinktis šiltąjį metų sezoną – galėsite mėgautis ne tik šilta saule, bet ir gaiviu upių vandeniu.

Laisvalaikis su vaikais ir vyresnio amžiaus šeimos nariais

Laisvalaikis su šeima reikalauja daug energijos. Ypač, jei atostogaujate su vaikais. Mažieji nori daug veiklos, jie aktyvūs ir išdykę, todėl privalome galvoti apie jų lūkesčius atitinkančias pramogas. Jei laisvą laiką ketinate leisti ir su vyresniais šeimos nariais, pvz., tėvais ar seneliais, reikės ramesnių pramogų, didžiausią dėmesį skiriant artumui, bendravimui, aplinkos stebėjimui ir pasyviam laisvalaikiui. Baidarės atitinka abiejų kartų poreikius. Jei rinksitės tiesesnius ir sraunesnius upių kelius, vyresnieji plauks, neišnaudodami daug jėgų. Jie galės grožėtis Lietuvos kraštovaizdžiu ir bendrauti su šalia plaukiančiais giminaičiais. Tuo tarpu vaikai galės skirti visas savo jėgas irklavimui ir pramogoms.

Stovyklavimas ir nakvynė gamtoje

Paprastai baidarės siejamos su stovyklavimu gamtoje (gali būti organizuojami tiek vienos, tiek kelių dienų plaukimai su nakvyne palapinėse). Tai puiki galimybė pasėdėti su šeimyna, žaisti stalo žaidimus ar prisiminti vaikystėje mėgtas pramogas. Tuo pačiu mažieji šeimos nariai galės mėgautis erdviu lauku, maudytis ežere, spardyti kamuolį ir t. t. Nepamirškite, kad vaikai turi būti atidžiai stebimi saugusiųjų. Nepatikėkite mažųjų priežiūros vyresniems vaikams, kadangi jie nėra tokie atsakingi ir atidūs.

Baidarių maršruto pasirinkimas

Kad kelionė būtų sklandi ir įdomi, skirkite laiko jos planavimui. Įvertinkite skirtingus baidarių maršrutus. Plaukimai organizuojami praktiškai visomis Lietuvos upėmis, todėl nesunkiai atrasite maršrutą, atitinkantį jūsų išsikeltus kriterijus. Jei ieškote ramesnio plaukimo, kuris pareikalautų mažiau fizinių jėgų ir ištvermės, rinkitės tiesesnius ir sraunesnius upių kelius. Tiesa, šiuo atveju būtina pagalvoti apie kraštovaizdį, kurį matysite plaukdami. Kai kurie baidariu marsrutai turi specialias sustojimo vietas, kuriose galėsite išlipti ir apžiūrėti lankomus objektus, susipažinti su Lietuvos istorija ar prisiliesti prie šimtmečius skaičiuojančių gamtos stebuklų. Jei galvojate apie sudėtingesnius maršrutus ir plaukimo metu norite paprakaituoti, rinkitės vingiuotus upių kelius.