Pasiruošimas darbo pokalbiui: mitai ir tiesa

CV šablonai (cvguru.lt), CV vertimas ar redagavimas, motyvacinis laiškas, jūsų turima patirtis bei  žinios –visa tai yra labai svarbu iki kol jūs esate pakviečiami į darbo pokalbį. Tačiau, kaip elgtis jo metu? Kaip tinkamai pasiruošti? Įvairūs specialistai pateikia daug įvairių versijų, ką reikėtų daryti ir ko ne, tad nieko keista, kad pasiruošimas šiam etapui yra apipintas pačių įvairiausių mitų. Tad pats metas sužinoti, kurių taisyklių iš tiesų verta laikytis, o apie kurias geriau iš viso pamiršti.

cv šablonai cvguru.lt

Ar būtina rinktis oficialią ir dalykišką aprangą?

Ir taip, ir ne, viskas priklauso nuo to, į kokias pareigas pretenduojate. Dažnai galima išgirsti tvirtinant, kad apranga iš tiesų turėtų būti dalykiška ir oficiali. Žinoma, toks pasirinkimas  visada yra puikus, tačiau reikėtų nepamiršti dar vienos aplinkybės. Jei pretenduojate užimti kūrybinę poziciją, tokiu atveju į savo įvaizdį, skirtą darbo pokalbiui, turėtumėte pažiūrėti šiek tiek laisviau, individualiau bei originaliau. Nebijokite išsiskirti – tokiu būdu parodysite, kad kūrybiškumas jums iš tiesų nėra svetimas dalykas.

Ar būtina domėtis įmone, į kurią norite įsidarbinti?

Taip, tai daryti tiesiog būtina. Jei jau norite dirbti konkrečioje įmonėje, tokiu atveju tiesiog privalote domėtis jos tikslais, uždaviniais ir siekiais, o kartu ir gerai apgalvoti ar pastarieji sutampa su jūsiškiais.

Ar verta remtis draugų, artimųjų, pažįstamų patirtimi per darbo pokalbius?

Ne, to daryti tikrai neverta, neapkraukite savęs bereikšmiais rūpesčiais. Jei kuriam nors iš jūsų draugų ar pažįstamų darbo pokalbio metu smarkiai nepasisekė, buvo padaryta grubi klaida ar tiesiog teko pakliūti į nemalonią situaciją, tai dar tikrai nereiškia, jog taip pat nutiks ir jums. Verčiau pagalvokite, ką galite padaryti, kad to išvengtumėte.

Jei nejaučiu jaudulio prieš darbo pakalbį, vadinasi man nerūpi  galutinis rezultatas.

Nebūtinai tai turi būti tiesa – iš tiesų yra nemažai žmonių, kurie prieš darbo pokalbį nejaučia streso. Visa tai todėl, jog jie puikiai supranta, kad laukiantis darbo pakalbis – tik dar viena stotelė, ir net ir tuo atveju, jei nepasiseks, jų tikrai vieną dieną lauks ir sėkmė.