Nemaloni buitinė situacija, kuriai turėtumėte būti pasiruošę

Kai ilgą laiką gyvename be jokių rūpesčių ir esame pripratę prie ramios bei sėkmingai besiklostančios kasdienybės, įsijaučiame į tą pačią rutiną ir net negalvojame apie įvairius galimus nelaimingus nutikimus. Trumpiau tariant, priprantame prie komforto zonos, iš kurios nė nemanome ištrūkti. Nors tai lengvina gyvenimą, vis dėlto nereikėtų pernelyg atsipalaiduoti. Ir tuoj pat pasakysime, kodėl. Šiuo atveju kalbame apie tam tikras kartais mūsų būste įvykstančias nelaimes. Nepaisant to, kad daugelis žmonių savo namus vadina „tvirtove“ ir „ramia bei saugia užuovėja“, vis dėlto taip būna ne visuomet. Taigi, užduosime jums vieną paprastą klausimą – ar kada nors jūsų namuose buvo sugedusi santechnikos sistema? Jei taip, kokio pobūdžio gedimas tai buvo?

santechnikaTikriausiai dauguma žmonių į šį klausimą atsakytų panašiai, kadangi įprastais santechniniais gedimais įvardijamas kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžių užsikimšimas. Dažniausiai tokios problemos yra išsprendžiamos pakankamai greitai ir nesudėtingai, nereikalaujant specifinių priemonių bei žinių. Tačiau tokie nepatogumai nėra labai reikšmingi. Įprastai apie juos žmonės tiesiog pamiršta, nes pastarieji nesukelia didelių problemų.

Tačiau, kalbant apie rimtesnes santechnines problemas, turime įsivaizduoti visiškai kitokią situaciją. Galime pateikti labai aktualų ir daugybę problemų sukeliančio atvejo pavyzdį. Įsivaizduokite, kad jūs persikėlėte į naują būstą ir dar nesate pilnai susipažinę su visomis jame esančiomis detalėmis. Kaip žinia, naujos statybos daugiabučiuose namuose daugelis dalykų dažnai būna įrengti labai neįprastose vietose (pvz., karšto ir šalto vandens užsukimas/atsukimas – laiptinėje esančioje skydinėje). Tačiau apie tai jūs negalvojate, nes manote, kad santechnikos sistema veikia ir veiks kuo puikiausiai.

Galiausiai visiškai netikėtai pastebite, kad po virtuvės kriaukle esanti vandens padavimo šlangelė praleidžia vandenį – matote, kad pro ją nedidele srovele švirkščia vanduo. Pajudinus šlangelę, ji nutrūksta ir iš padavimo šlangos didžiule srove ima purkšti karštas vanduo. Ką tokiu atveju darote? Be jokios abejonės, kad tuomet kyla didžiulė panika ir jūs nė nenumanote, kur turėtumėte užsukti vandens padavimą. Būtent dėl tokių ir panašių atvejų reikėtų pasidomėti, kur jūsų gyvenamajame būste yra ne tik vandens užsukimo ir atsukimo priemonės, tačiau ir elektros skydinė. Visa tai turi tiesioginės įtakos minėtų problemų greitesniam sprendimui. Žinoma, jei susiduriate su minėtomis problemomis, turėtumėte nedelsdami kreiptis į profesionalius santechnikus, o norintys sutaupyti savo laiką – gali spausti čia ir akimirksniu atsidurti santechnikos paslaugų teikėjų tinklalapyje.

Daugiau apie profesionalias santechnikos paslaugas skaitykite – www.santechnikosmeistrai.lt