serviso įranga

Nauji automobilio remonto būdai

Šiandieniniame pasaulyje technologijos labai sparčiai tobulėja, žmogui tampa vis sunkiau sekti atsiradusias naujas technologijas ir sekti jau esamų patobulinimus. Naujos technologijos yra kuriamos pažangios, su daugiau optimizuotų funkcijų, dėl to paspartėja jų valdymas ir naudojimas. Galutiniame rezultate vartotojas tik išlošia, kadangi tokios technologijos būna greitesnės, funkcionalesnės ir patogiau naudojamos. Kadangi automobilių technologijos irgi sparčiai tobulėja, seni remonto būdai jau tampa nebetinkami ir nepraktiški. Todėl atsiradus naujoms technologijoms automobiliuose, atsirado ir serviso įranga, kuri padeda automobilį suremontuoti greičiau.

serviso įrangaVienas iš tokių prietaisų, kurio atsiradimą paskatino automobilių technologijos, yra diagnostikos įranga. Tai vienas iš plačiausiai dabar naudojamų serviso prietaisų. Šio prietaiso atsiradimą paskatino programinės įrangos įrašymas į automobilių kompiuterius. Diagnostikos įrangos pagalba galima greitai ir patogiai aptikti gedimą automobilyje. Serviso mechanikas prijungęs diagnostinę įranga ir atlikęs gan paprastus veiksmus per trumpą laiką, sužino koks gedimas yra automobilyje ir kurioje vietoje. Visas šis procesas užima maždaug kelioliką minučių, tad palyginus su ankščiau naudotais metodais, kai reikėdavo visko išklausinėti kliento ir vėliau spėlioti ar tikrai toje vietoje yra gedimas, nauda yra didžiulė.

Kita prietaisų rūšis, kuri atsirado palyginus labai nesenai, yra osciloskopai. Šie prietaisai dar nėra labai plačiai naudojami, tačiau bėgant laikui jų naudojimas tik didės. Kaip ir diagnostikos įranga, taip ir osciloskopai gali padėti atrasti gedimą automobilyje. Nors šie prietaisai ir panašūs, tačiau juos skiria vienas svarbus niuansas. Ši serviso įranga padeda atrasti gedimą automobilyje, o osciloskopai ne tik, kad gali aptikti gedimą, tačiau jam užbėgti už akių. Osciloskopų darbo principas yra paremtas tuo, kad jis matuoja elektros įtampos vibracines bangas, todėl jeigu koks nors mechanizmas veikia netinkamai, osciloskopas tai parodys.

Yra nemažai smulkesnės serviso įrangos, kuri padeda serviso mechanikams greičiau pasiekti rezultato. Tokia įranga, kuri padeda mechanikams, yra: endoskopai – video kameros, įvairūs programuotojai, variklių kompresijos, elektros grandinės, generatoriaus, akumuliatoriaus testeriai.

Visa minėta serviso įranga yra rezultatas to, kad automobiliuose esančios technologijos kinta ir tobulėja. Ir šis procesas nesustos, kadangi visa tai yra kuriama tam, kad galutinis vartotojas gautų patį geriausią produktą. Automobilių mechanikai turi prie to prisitaikyti ir stengtis naudotis aukščiau minėtą įrangą kuo dažniau.