Namo terasos įrengimas

terasosMažytė terasa prie namo gali būti daugiau nei ven lygus keturkampis plotas. Gyvenamosios vietos ir gamtos detalės sudaro harmnongesnį perėjimą  iš namo į sodą. Medinė kosntrukcija – paprasčiausias būdas patraukliai į atskirus stačiakampius suskisrtyti terasą, tada ji netarodys kaip tvirtas akmeninis blokas. Medinės terasos jauki, grakšti ir šilta.

Medinė terasa turi glias tradicijas.

Siaudiniainamai.lt medinės terasos turi savo unikalumą ir patvarumą. Visų pirma todėl, kad naudojami laiko patikrinti metodai. Medienos taikymas įvairiems statiniams siekia labai senu laikus. Viena seniausių taikymo sričių – valtys ir tvirti valčių deniai.

Amerikoje veranda priklauso tiek istoriniam, tiek moderniam statybos stiiui. Tai gali būti įrodymas, kad mediena kaip statybinė medžiaga, yra atspari. Orų poveikiams atsparios medienos rūšys jokiu būdu nereikalauja daigiau priežiūros nei kitos grindų dangos rūšys.

Ant plaunamų betono plokščių dumbliai auga taip pat greitai, kaip ir ant medinių grindų. Kadangi medinis paviršius ilgiau išlieka  drėgnas, susidaro įspūdis, kad jį prižiūrėti rikia kruopščiau. Tačiau atmirkytus dumblius lengviau pašalinti btent nuo medinio paviršiaus. Todėl tersos medinės grindys turi būti prižiūrimos ir valomos nuolatos. Teraoms reiktų pasirinkti tinkamą medienso rūšį. Pavyzdžiui, drėgmę sulaikančia danga impregnuotos pušies, robinijos, netikros akacijos, raudonojo kedro ae skroblo mediena yra ilgalaikė, kadangi greitai džiūva. Bangkirai dangą dažyti reikėtų tik tuomet, kai norite suteikti tam tikra spalvą. Priešingu atveju visos medienos rūšys praėjus nemažai laiko pasidengia natūralių spalvų – nuo pilkai sidabrinės iki antracitinės – sluoksneliu. Jei teraos medinis paviršius dažomas ar laukuojamas, kaskart pairšių tenka atnaujinti.

Pavesines medienos  paviršiaus paruošimas yra toks pat kaip terasos. Skirtumas toks, kad pavėsinės grindys bus apsaugotos stogu, todėl medinės lentos ne taip reitai sudrėks. Ašku daugiausia drėgmės gaus pavėsinės stogas. Todėl reikėtų apgalvoti pie stogo medienos impregnavimą.

Pastatyti medinę terasą ar pavėsinę daug lengviau, nei paruošti tinkamą paviršių, kad vėliau tersos plotą būtų galima dengti betoninėmis plokštėmis ar keremainėmis plytelėmis. Lengviau dar ir dėl to, kad laikomajai konsrukcijai montuoti ir grindų dangai  dengti naudojama vienintelė medžiaga. Terasą galima statyti visiškai nepriklausomai nuo pagrindo (montuojant laikomąja konstrukciją ant atraminių tašų), o tokios terasos kaina gerokai mažesnė nei plokštėmis dengtos terasos.

Straispnyje panaudota medžiaga iš knygos Sodininko knyga. 2003. Kaunas