serviso įranga

Motociklų sezonas prasidėjo – prieš išvažiuodami patikrinkite su serviso įranga

Kiekvienas motociklų entuziastas laukia šios dienos, t.y. kovo 1d., kai į gatves galima išvažiuoti su motociklu ar motoroleriu. Žinoma, dar yra likę apribojimų, negalima važiuoti į gatves, jeigu jose dar yra sniego ar ledo. Tačiau žiūrint pro langą akivaizdu, kad yra visai priešingai, orų geresnių sezono pradžiai net būtų buvę sunku tikėtis. Kadangi orai jau yra kaip užsakyti, be trūksta kurtis motociklą ir važiuoti į gatvę. Tačiau neskubėkite, reiktų pirmiausiai jį patikrinti su serviso įranga ir įsitikinti ar viskas yra tvarkoje.

Pradžioje pradėkite nuo pirminės apžiūros, kurią galima greitai atlikti. Jeigu motociklas buvo pastatytas į garažą tada, kai jau formaliai nebegalima juo važinėti gatvėmis, tai iki šiandien praėjo trys mėnesiai. Todėl motociklą reikia būtinai peržiūrėti. Patikrinti padangose slėgį. Būtinai prieš naują sezoną pakeiskite motocikle esančius tepalus, kadangi tai yra būtina daryti prieš kiekvieną sezoną. Jeigu aušinimas skysčiu, papildykite talpą arba įpilkite naują aušinimo skysčių. Pažiūrėkite ar yra užtektinai aušinimo skysčio, dažnu atveju, jeigu laikomasi gamintojo numatytos ribos, stabdžių skysčio užtenka visam sezonui. Kitam patikrinimui jau yra reikalinga serviso įranga, su kuria būtų galima patikrinti daugiau.

serviso įrangaPradėkite nuo automobilio stabdžių, tam yra speciali serviso įranga, kuri vadinasi stabdžių tikrinimo stendas. Jos pagalba galima pamatuoti abiejų ratų stabdymo jėgą ir efektyvumą. Per trumpą laikotarpį jūs gausite rezultatus, kurie parodys ar jums dar nereiki keisti stabdžių sistemos dalių. Su specialia serviso įranga patikrinkite ar amortizatorių efektyvumą, tam yra skirtas amortizatorių tikrinimo stendas. Yra speciali diagnostikos įranga motociklams, kurios pagalba galima patikrinti visas motociklo elektromechanines dalis ir parodytų ar sistemoje yra koks nors gedimas ar nėra.

Taigi, visi motociklininkai laukė šios dienos, kai savo “geležinius žirgus“ pagaliau gali legaliai vairuoti gatvėse. Daugeliui tikrai buvo sunku iškentėti šį laikotarpį, tačiau dar nereikėtų skubėti į gatves. Pradžioje reiktų patikrinti motociklo techninę būklę, kad gatvėse nesukelti pavojaus sau ir aplinkiniams. Toks patikrinimas ilgai neužtruks, tačiau duos svarbius rezultatus visam ateinančiam sezonui ir pats motociklo vairuotojas jausis labiau užtikrintas.