Logotipų kūrimas

logotipu kurimasLogotipų kūrimu užsiimantys specialistai pastebi, kad nemažai užsakovų nėra apskritai pasidomėję šių grafinio dizaino detalių kūrimu – vieni nežino kokios kainos vyrauja, kiti – kokių darbų tikėtis už išleidžiamus biudžetus. Kiekvienas norintis užsisakyti logotipą pas profesionalų dizainerį, pirmiausia turėtų suprasti, kad tokie darbai kainuoja ne centus ir čia kalbame apie kokybiškus darbus. Logotipų kūrimas yra labai atsakingas darbas, todėl čia tenka sugaišti nemažai laiko. Ką kiekvienas verslininkas turėtų žinoti apie logotipų piešimą?

Kainos yra nustatomos pagal dizainerių populiarumą, kompetenciją ir aišku – darbo kokybę. Turite žinoti, kad grafikos dizaineriai dirba už jiems atrodo priimtinus užmokesčius – kai kurie gali paprašyti poros šimtų eurų, kiti – net kelių trūkstančių. Viskas priklauso nuo to, kokio logotipo norite ir į ką kreipiatės. Jeigu nusprendėte pasinaudoti laisvai samdomų grafikos dizainerių paslaugomis, tai galbūt pavyks išvengti didžiulių išlaidų, o jeigu kreipiatės į žinomiausias įmonės – teks sumokėti atitinkamą sumą už kokybišką darbą. Įmonės logotipų kuria pasitelkdamos net gi komandas, čia yra didesnė tikimybė išvysti kažką originalaus, o laisvai samdomi dizaineriai viską atlieką patys, tad ir atsakomybė krenta tik ant vieno žmogaus pečių, o tai reiškia, kad laisvai samdomas grafikos dizaineris gali jums nupiešti paprastą logotipą, kuris nelabai kuo skirsis nuo kitų. Svarbiausia yra rinktis profesionalus, nes tik jie gali pateisinti visus jūsų lūkesčius ir visai nesvarbu į ką kreipsitės – į įmonę ar pavienį dizainerį, nes jeigu jie kompetentingi, tai jūsų logotipas bus nepriekaištingas.

Logotipų kūrimas yra atsakingas darbas ir tai jau minėjome pradžioje, o tai reiškia, kad čia būtina domėtis viskuo – kiekvienas dizaineris turi sukurti logotipą, kuris nebūtų tapatus arba siejamas su kitu prekės ženklu. Trumpai tariant, tik profesionalai gali paruošti tobulas logotipo koncepcijas, kurios nebūtų panašios į jau egzistuojančius logotipus. Neprofesionalūs dizaineriai pasižymi tuo, kad jie dažnai pristinga idėjų, todėl jų semiasi iš kitų prekės ženklų – paima tam tikras detales iš kitų logotipų ir perdaro pakeisdami spalvas ar tiesiog formas. Tai yra autorių teisių pažeidimas, tad jeigu norite išvengti bėdų, turite rinktis profesionalias bendroves arba privačius laisvai samdomus dizainerius, kurie tikrai geba atlikti šį darbą nepriekaištingai.