Kur tinkama skalda ir kokia yra dekoratyvinės skaldos kaina?

Neretai naudojame dekoratyvinė skaldą savo soduose, namų kiemuose arba kapuose. Nors yra daugybė skaldos panaudojimo būdų, tačiau žinome keletą geriausių ir plačiausiai naudojamų.

Ar dekoratyvinė skalda tinkama kapinėse?

Dekoratyvinė skaldaTurbūt, kiekvienas nuo seno atsimename apsilankymą kapinėse per visų šventųjų dieną. Jau įsižvarbavus rudeniui, neretai kapinėse vos pasodintos ar pamerktos gėlės būna palaužtos naktinio šaltuko, tad kuo toliau tuo dažniau žmonės pradeda naudoti dekoratyvinę skaldą. Viena iš priežasčių, kad dekoratyvinės skaldos kaina sąlyginai nėra didelė ir ji yra ilgaamžė. Galite greitai paskaičiuoti, kiek kainuotų keletą metų sodinti gėles ar dekoratyvinius augalus. Sutikite, kad greitai paskaičiavus, pinigų suma susidaro visai nemaža, o štai padengus skalda savo artimojo kapavietę, mes sutaupome, keletos metų pinigų sumą, kurią skirtume nuolatiniam augalų atnaujinimui. Dar viena svari priežastis naudoti dekoratyvinę skaldą kapinėse yra tai, jog šiais laikais, didelis kiekis jaunimo yra išvykę uždarbiauti į užsienį. Tokiu atveju, neretai artimieji neturi galimybės kasmet sugrįžti, paruošti ir tvarkyti kapų. Panaudojus skaldą, artimieji apsidraustų, nuo dažno lankymosi ir kapų tvarkymo, nes kapavietes puošiant augalais reikia juos laistyti, ravėti, persodinti, purenti žemę ir panašiai. Taigi, galite drąsiai rinktis įvairius dekoratyvinės skaldos mišinius ir juos naudoti kapams.

Ar dekoratyvinė skalda naudojama akvariume, terariume?

Jeigu planuojate įsigyti augintinį kaip šaltakraujį roplį arba planuojate savo namus pagražinti akvariumu pilnu įvairiaspalvių  ir egzotiškų žuvyčių, turėtumėte žinoti, kad tiek akvariumui, tiek terariumui puikiai tiks dekoratyvinė skalda. Auginantiems tokį roplį kaip vėžlys, nebijokite įsigyti didelį terariumą. Erdvioje patalpoje vėžliukas jausis saugiai ir jaukiai. Norėdami įrengti tinkamai roplio namus, nebijokite panaudoti dekoratyvinę šaką ant kurios vėžliukas galėtų užlipti ar terariumo krašte supilti dekoratyvinių akmenukų kaubūrėlį. Toks kauburėlis vėžliuko bus naudojamas, kai norės pasišildyti saulės ar specialios lempos šilumoje. Jeigu auginsite keletą vėžliukų yra galimybė, kad susiporavus, toks kaubūrėlis būtų naudojamas kaip kiaušinių perėjimo vieta. Jeigu nusprendėte auginti žuvytes, jūsų akvariumo veidas bus ne tik kokių spalvų ir rūšių žuveles nusipirksite,bet ir kokią aplinką sukursite savo augintiniams. Neretai akvariumo užpakalinei sienai naudojamas yra fototapetas, kuris primena ežero ar jūros dugną, pilną žalios ir tankios augmenijos. Mėgstantiems natūralumą, galinei sienai naudoja akmens plokštę ar jos perdirbinį, kuris būna šiek tiek lengvesnis. Pačio akvariumo pagrindui visi dažniausiai naudoja specialius skaldos akmenėlius. Pačios skaldos kaina nėra didelė, kadangi pačių akmenėlių nereikia daug. Planuojantiems auginti vieną auksinę žuvelė stiklinės vazos formos akvariume gali nuspirkti tiek vienspalvės skaldos, tiek įvairiaspalvių akmenėlių mišinį. Turintiems didesnius akvariumus, kuriuose talpa prasideda nuo šimto litrų reiktų atkreipti dėmesį, kad dugnas turėtų būti užklotas pilnai. Viena iš dažniausių klaidų, kai akvariume pripilamas itin storas dekoratyvinės skaldos sluoksnis. Kuo storesnis sluoksnis, tuo mažiau erdvės žuvims ir tuo sunkiau bus valyti bei prižiūrėti patį akvariumą.

Svarbu žinoti, kad dekoratyvinė skalda yra naudojame įvairiais būdais. Paminėjome tik keletą dažniausiai naudojamų būdų. Šiais būdais naudojama dekoratyvinė skalda yra ilgaamžė, o jos kaina lyginant su kitais alternatyviais produktais ir prekėmis yra nedidelė.