ratų suvedimo įranga

Kodėl yra būtinas ratų suvedimas?

Automobilio eksploatavimas yra vienas svarbiausių mums kasdienių aspektų. Mes esame jau įpratę kiekvieną dieną vairuoti ir norime būti nepriklausomi nuo kitų. Būtent tam reikia stengtis visada pasirūpinti savo automobilio techniniu stoviu. Viena iš servisų įrangų, kuri turi galimybę patikrinti automobilio techninį stovį yra ratų suvedimo įranga. Šios įrangos pagalba galima patikrinti automobilio ratų geometriją ir sužinoti ar rata stovi tinkamu kampu. Kitu atveju dėvėsi greičiau padangos, padidėja kuro sąnaudos, automobilis tampa nestabilus ir nesaugus.

ratų suvedimo įrangaAutomobilis ar kita transporto priemone, kuriai yra atliktas ratų suvedimas, nekrypsta į šonus, tampa saugesne stabdant, todėl dėl šių priežasčių transporto priemonė tampa saugesnė posūkiuose. Pasitaiko atveju, kad važiuojant į posūkį, automobilis pradeda slysti į šoną, o važiuojant didesnius greičiu, toks slydimas gali tapti nekontroliuojamas ir baigtis avarine situacija.

Kita svarbi priežastis dėl kurios yra verta pasidaryti ratų suvedimą – tai pamažėjusios kuro sąnaudos. Jeigu yra neteisinga ratų geometriją, neteisingai pakreipti ratai negali laisvai judėti ir jaučia pasipriešinimą. Automatiškai gaunasi ratų stabdymas, todėl yra padidėjusios kuro sąnaudos. Kadangi ratai pakreipti į skirtingas puses arba susikreipė į vieną pusę, todėl visada reikia vairą minimaliai sukti į kitą pusę, dėl to irgi padidėja kuro sąnaudos.

Kita svarbi priežastis, kodėl yra svarbu atlikti ratų suvedimą, yra greitas padangų dėvėjimasis. Su teisinga ratų geometrija pailgėja automobilio eksploatavimo laikas. Jeigu yra blogas ratų suvedimas, automobilio padangos yra per daug pakreiptos į vieną pusę, todėl greitai dėvėsi vieno šono padangų protektorius. Todėl jums jas teks greičiau keisti ir išleisite ten daugiau pinigų, kur tikrai galėjote sutaupyti.

Taigi, šios trys priežastys yra labai svarbios ir būtinos, kadangi jūsų automobilis taptų saugesnis, sumažėtų kuro sąnaudos, pagerėtų automobilio valdymas ir mažiau dėvėtųsi padangos. Todėl užrezervuokite į servisą, kuriame yra ratų suvedimo įranga ir nepraleiskite progos važinėti labiau techniškai tvarkinga transporto priemone. Taip išleisite mažiau pinigų, kadangi bus profilaktiškai patikrina automobilio techninė būklė ir užbėgta gedimams už akių.