Kodėl vaikeliui naudingas mamos pienas

Vos tik moteris sužino, kad laukiasi vaikelio, ji imasi viso to, kas jam būtų geriausia. Trumpiau tariant, daugelis iki tol įprastais buvusių sprendimų pasikeičia ir gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Tą patį galima pasakyti ir apie vaikelio gimimą. Į šį pasaulį atkeliavęs vaikelį turi nuolatos jausti didelę šilumą, rūpestį ir meilę. Tokiu atveju jis jaučiasi saugus ir ramus. Taip pat šiame procese labai svarbų vaidmenį užima vaikelio maitinimas mamos krūtimi. Tai ypač intymus ir svarbus veiksmas, kuris sustiprina mamos ir vaikelio ryšį bei padeda naujajai atžalai efektyviau vystytis. Todėl jei iki šiol svarstėte ar reikėtų krūtimi maitinti savo vaikelį, pateiksime jums keletą argumentų, kodėl tai daryti tikrai verta.

Palaidinės ir tunikos maitinančiomsVitaminai ir kitos maistingosios medžiagos. Mamos pienas yra labai maistingas. Todėl jei mama turi pakankamai pieno, o vaikelis valgo reguliariai ir normuotai – jis gauna visus reikiamus vitaminus ir mineralus, kurių gali reikėti normaliam vystymosi procesui. Mamos piene yra sočiųjų ir amino rūgščių, laktozės ir svarbiausia – natūralių antibiotikų. Teigiama, kad vaikai, kurie pakankamai laiko maitinami mamos pienu, yra labiau atsparesni ligoms ir jų imuninė sistema būna stipresnė.

Saugu ir patogu. Kai vaikelį maitinate iš buteliuko, kuriame yra mišinukas, turite visuomet pasirūpinti, kad buteliukai būtų sterilūs, o mišinukai švieži ir tinkamos temperatūros. Tuo tarpu mamos pienas yra natūraliai sterilus. Mamai, kuri maitina krūtimi, nereikia sukti galvos dėl nuolatinio mišinukų gaminimo ir buteliukų sterilizavimo. Ką jau kalbėti apie tai, kad pakankamai nelengva rasti mišinukus, kurie tiktų vaikeliui ir nuo kurių labai nepūstų pilvuko.

Apsauga nuo alergijos. Kai maitinama krūtimi, nereikia jaudintis, kad vaikelis taps alergiškas pienui. Tačiau, kai maitinama mišinukais iš buteliukų, tuomet didėja rizika, kad vaikelis susidurs su vienokiomis ar kitokiomis alergijomis.

Be abejo, kai kurios moterys teigia, kad maitinti krūtimi yra labai nepatogu ir nepraktiška, tačiau ar tai nepriklauso nuo mamos pasirinkimų? Pavyzdžiui, jei dėvimos palaidinės ir tunikos maitinančioms ar pasirenkami kiti išskirtinai maitinančioms mamoms pritaikyti drabužiai, maitinimas tampa kur kas paprastesnis ir nekeliantis jokių papildomų nepatogumų.