Kodėl gėlės kartais yra tokios brangios?

gelesGėlės kiekvienais metais kainuoja skirtingai, nes jų kaina priklauso ir nuo augintojų patiriamų išlaidų, ir nuo esamų oro sąlygų. Dažnai žmonės skundžiasi, kad pavasario pradžioje gėlių kainos būna didžiausios, bet nereikia pamiršti, kad sezonas prasideda tik vasaros pradžioje ar viduryje. Būtent ankstyvosios gėlės kainuoja daugiausiai, nes jų išauginama ne taip ir daug kaip vasaros laikotarpiu. Didžiausios kainos nustatomos rožėms bei kitoms populiariausioms gėlėms, nes jos ne sezono metu auginamos šiltnamiuose ar specialiuose angaruose. Juose augalai vystosi gerokai lėčiau, tuo labiau, kad tam reikia ir šiokių tokių investicijų bei darbo.

Rožės bei kitos gėlės, kurios auginamos ne vasaros sezonu, dažniausiai pareikalauja ir gana nemažų lėšų. Augintojai turi pirkti įvairias trąšas, nuolatos laistyti augalus, juos persodinti ir t.t. Tam reikia nemažai laiko ir kruopštumo. Verta pabrėžti, kad didžiąją dalį išlaidų augintojai patiria tuomet kai tenka leisti pinigus šildymui bei drėkinimo sistemoms. Angaruose ir šiltnamiuose nuolatos turi būti pastovi oro temperatūra, todėl ją reikia palaikyti dirbtiniais būdais. Žiemos metu šilumą palaikyti yra sunku, tam reikia specialių šildytuvų patalpoms. Taip pat tokiose patalpose turi būti sumontuotas ir reikalingas apšvietimas, jog augalai vystytųsi kuo greičiau, tad ir specialioms lempoms neretai tenka leisti nemažus pinigus. Perkant nesezonines gėles, jos ir būna brangiausios.

Kas liečia kitas priežastis gėlių brangimui, tai reikia paminėti, kad augintojai neretai patys jomis neprekiauja. Turime galvoje, kad tos gėlės dažniausiai parduodamos dideliais kiekiais. Jas perka ir prekybos centrai, ir smulkesnės parduotuvės. Augintojai yra tiesiog tiekėjai. Prekybos principas yra paprastas – kuo didesnį gėlių kiekį iš tiekėjų ima pardavėjas, tuo mažesnius įkainius jam pasiūlo tiekėjas. Tad, jeigu kažkokia gėlių parduotuvė nusiperka nelabai didelį kiekį gėlių, tai tiekėjai taikys standartinę kainą. Galiausiai, tos gėlės kainuos gana nemažai ir tą antkainį vis tiek pirkėjui teks sumokėti.

Pigiausios gėlės parduodamos didžiausiose gėlių prekybos vietose, nes ten nuolatos parduodami dideli kiekiai. Taipogi ir privatūs gėlininkai prekiauja gėlėmis – iš jų galite rožes ar kitų rūšių gėles įsigyti už gana mažą kainą.