Kodėl dizaineriai savo darbus įkainoja nemažomis sumomis?

diazineriaiPradėjote domėtis įvairiais rankų darbo aksesuarais bei papuošalais? Svarstote kodėl dizaineriai nustato tokias dideles kainas? Jeigu pataikėte ant el. parduotuvės, kuri prekiauja dizainerių darbais, neturėtumėte stebėtis, kad čia kainos bus didesnės. Negi galvojote, kad šie žmonės savo darbus įkainos lygiai taip pat kaip ir kiniškos el. parduotuvės? Šių fantazijos nestokojančių žmonių darbai yra gerokai brangesni, ir tai yra suprantama, tad jokiu būdu nesitikėkite, kad už kelis centus gausite tokių aksesuarų, kuriais noriai girsitės prieš kitus. Kokybiški, šiuolaikiški ir itin gražūs papuošalai kainuoja daug daugiau, tad tam turite skirti nemažai pinigų. Dizaineriai aukštas kainas nustato pagal daugelį kriterijų.

Viena iš priežasčių, kodėl dizainerių darbai yra gerokai brangesni – jų vardas ir žinomumas. Dabar palyginkite patys: jeigu ieškote drabužių, kaip manote, kurie kainuos brangiau – tie, kurie be jokio prekinio ženklo ar pavyzdžiui tie, kuri pažymėti garsių dizainerių ženklais? Būtent tas pats yra taikoma ir papuošalams. Žinoma, čia kalba eina apie lietuvius ar kitus užsienio dizainerius, kurie mažiau žinomi, tačiau tai yra vienas svarbiausių kriterijų. Jeigu dizaineris smarkiai populiarėja, faktas, kad jis gali pakelti savo darbų kainą vien todėl, kad jos gaminiai yra pripažinti ir itin dažnai perkami.

Dizaineriai savo darbų kainas nustato ir pagal sunaudojamų medžiagų savikainą. Pavyzdžiui, kiekvienas dizaineris aksesuarus gamina pagal savo fantaziją, naudoja įvairiausias medžiagas. Tarp tų medžiagų neretai gali pasitaikyti ir labai brangių. Pavyzdžiui, jeigu į aksesuarus yra įmaišomas auksas, sidabras ar kažkoks kitas brangesnis metalas, tai faktas, kad tokio darbo už kelis eurus jau nebenupirksite – jis bus įkainojamas kur kas brangiau. Visas medžiagas dizaineriai perka arba gamina patys, o tai reikalauja papildomų pinigų bei sugaišto laiko.

Rankų darbo aksesuarai visada bus brangesni vien todėl, kad juos gamina dizaineriai. Tai reiškia, kad tokie gaminiai visada bus daug kokybiškesni nei gamykliniai niekučiai. Dizainerių rankų darbo papuošalai bei aksesuarai yra ne tik išskirtiniai, bet ir patvarūs, todėl ne veltui juos perka net ir žymūs žmonės, ieškantys išskirtinumo.