keltuvai

Keltuvai – kodėl jie taip naudingi servisams?

Yra tokios specifinės serviso įrangos, kurią būtų sunku rasti bent jau dažname servise. Tačiau su keltuvais tikrai taip nėra, tai yra viena dažniausių servisų įrangų ir juos galime sutikti daugelyje servisų. Patys keltuvai gali būti patys įvairiausi: žirkliniai, dviejų, keturių ir daugiau kolonų, specifinių – duobinių, vieno rato ir dar galime sutikti ne vieną variantą.

Gamintojai stengiasi pasiūlyti didelę pasiūlą serviso mechanikams įvairiausių keltuvų, nes jie gali būti panaudoti įvairiems darbams, todėl yra reikalingi ir skirtingi keltuvai servisui. Keltuvus taip pat galima rūšiuoti pagal tam tikras kelias pagrindines savo specifikacijas – kėlimo aukštį ir kėlimo galią. Kėlimo aukštis gali būti įvairus, yra keltuvų, kurie kelia tik iki vieno metro aukščio, ir to puikiai užtenka, bet yra tokių, kurie gali pakelti ir iki dviejų metrų ir daugiau. Kėlimo galia yra ne ką mažiau svarbus rodiklis, jis yra ypač svarbus tiems servisams, kurie dirba ne su lengvaisiais automobiliais, o su mikroautobusais, sunkvežimiais ir kitomis transporto priemonėmis.

keltuvaiSeniau, kai dar nebuvo tokie populiarūs keltuvai, visuose servisuose galima buvo rasti vadinamąsias duobes. Jos puikiai tarnaudavo mechanikams, kadangi galėjo atlikinėti visus darbus o automobilio dugnu. Plačiau buvo naudojami domkratai, kurių pagalba yra pakeliamas automobilis. Tačiau domkratų minusas yra tas, kad jis nėra skirtas pakelti visą automobilį, o tik tai automobilio ašį ar vieną ratą nuo grindų paviršiaus. Tačiau keltuvai yra naudingesni dėl to, kad nereikia laipioti nuolatos į duobę ar vargti keliant automobilį domkratu. Vienu mygtuko paspaudimu automobilis ar kita transporto priemonė yra pakeliami ir galima jau atlikinėti remonto darbus.

Taip pat keltuvai yra naudingi dėl to, nes yra taupoma serviso mechaniko sveikata. Kai ant keltuvo yra pakeltas automobilis, serviso mechanikui nereikia dirbti pasilenkus, atsiklaupus ir panašiai. Kiekvienas mechanikas gali pakelti automobilį pagal savo ūgį. Todėl tai yra itin patogu, nes ne taip greitai pavargstama dirbant, o nuo to tik gerėja rezultatai. Todėl tokie keltuvai bus visada naudingi servisams, nes kur kas pagerina darbo aplinką ir darbų procesus.