Keliaujantiems reikia domėtis ir lėktuvų istorija, ir kelionių planavimu

lektuvu istorijaDar prieš kelis metus niekas negalvojo, kad lėktuvu bus galima pasiekti bet kurią šalį itin greitai ir pigiai, o dabar skrydžių kainos prasideda vos nuo kelių eurų. Pigių skrydžių bendrovių pasiūlymai vilioja daugelį žmonių ir kalba eina ne tik apie lietuvius. Visame pasaulyje kelionių ištroškę entuziastai renkasi būtent ekonominės klasės skrydžius, nes jie suteikia galimybę išleisti itin mažai pinigų skrendant net ir į gana tolimas šalis. Ypač reikia pasidomėti lėktuvų istorija, nes ankstesniais laikais jie buvo gerokai lėtesni, vienu skrydžiu skraidindavo gerokai mažesnį keleivių skaičių, na o dabar lėktuvai yra tiek pažengę, kad net ir į tolimiausius kraštus nuskristi galima per itin trumpą laiką, o ką jau kalbėti apie Europos šalis – jas pasiekti galima vos per porą valandų.

Lyginant ankstesnius laikus su dabartiniais, reikėtų pažymėti, kad anksčiau žmonės atostogų planavimą patikėdavo būtent agentūroms, o dabar daugelis renkasi kelionių organizavimą be jokių tarpininkų. Taip elgiamasi dėl to, kad dauguma agentūrų ima milžiniškus mokesčius, todėl tokios atostogos gali būti be galo brangios. Jeigu ir jūs ketinate patys planuoti keliones, tai elgiatės iš tiesų racionaliai – tai jums sutaupys ne vieną ir ne keliolika eurų. Keliaujantiems į kitas šalis visuomet siūloma prieš tai gerai pasidomėti pasirinktais kraštais, nes mat ne visur įstatymai yra tokie patys kaip Lietuvoje. Kai kuriuose kraštuose netgi rūkyti draudžiama viešose vietose, tad būtinai viską išanalizuokite, nes juk nenorėtumėte pačią pirmą dieną turėti problemų vien dėl savo nesidomėjimo?

Kalbant apie lėktuvus, tai juos dabar išskirti reikėtų labiausiai. Daugelis ko gero pastebėjo, kad lėktuvų avarijų daugėja, tačiau blogiausia tai, kad ne visi žmonės domisi pasirinktomis skrydžių bendrovėmis. Matote, kai kurios oro linijos nuolatos atnaujina savo transportą, o tai reiškia, kad jums reikia ieškoti tokių skrydžių bendrovių, kurios nenaudoja senų lėktuvų. Lietuvoje veikiančios oro linijos dažniausiai siūlo saugius skrydžius, nes tai bendrovės, kurios pripažintos visame pasaulyje. Pigių skrydžių bendrovės dabar siūlo itin saugias keliones už mažą kainą, tačiau turėkite galvoje, kad užsisakant bilietus, jums gali tekti atlikti kelis persėdimus. Būtent dėl to reikėtų domėtis ir visu skrydžio maršrutu. Paprasčiausiai, pakilę iš Lietuvos, jūs galite nusileisti ne galutiniame taške, o tik tarpinėje stotelėje – jums gali tekti persėsti į kitą lėktuvą. Tai dažniausiai nutinka tuomet, kai pasirenkamos itin tolimos kelionės už ES ribų.

Norintys sutaupyti pinigų kelionių organizavimo metu, pirmiausia turi dairytis į pigių skrydžių bendroves. Jeigu jūs kreipsitės į kelionių agentūras, tai didelė tikimybė, kad jos iš jūsų nulups gana nemažas sumas. Agentūros visuomet nustato gana nemažus kelionių organizavimo įkainius, todėl dažniausiai patiems žmonėms rekomenduojama labiau įsigilinti į kelionių planavimą, nes jis šiuo metu yra itin paprastas.