Keli mitai apie prezervatyvus

PrezervatyvaiEgzistuoja keli mitai apie prezervatyvus, kurie kelia pavojų vartotojams, todėl pateiksime jums nemažai naudingos informacijos, išsklaidysiančios mitus ir suteikiančios daugiau saugumo lytinių santykių metu.

Netinkamai suprantamas prezervatyvų apsaugos lygio procentas

Atlikti tyrimai rodo, kad tuomet, kai prezervatyvai naudojami tinkamai, yra tik 2 proc. tikimybė, jog jie nesuteiks norimos apsaugos. Kai kurie žmonės netinkamai interpretuoja šiuos du procentus, manydami, kad moteris turi dviejų procentų tikimybę pastoti kiekvieno lytinio akto metu, kai jos partneris naudoja prezervatyvą.

Tačiau iš tiesų šį procentą reikėtų vertinti kitaip. Tai apskaičiuojama galvoje turint ištisus metus. Tai reiškia, kad jei prezervatyvai bus naudojami atsižvelgiant į visus reikalavimus, o lytiniai santykiai bus reguliarūs – yra tik dviejų procentų tikimybė, kad per vienerius metus moteris pastos. Todėl tikrasis apsaugos lygis, kuris gali būti skaičiuojamas vienam lytiniam aktui, yra kur kas didesnis nei 98 proc.

Pakanka įsigyti prezervatyvų ir lytiniai santykiai taps saugūs

Tai tikrai nėra teisingas požiūris. Visų pirma labai svarbu atsižvelgti į skirtingas prezervatyvų rūšis. Norint sumažinti tikimybę pastoti ar išvengti lytiniu keliu plintančių ligų, būtina pasirinkti tinkamo dydžio prezervatyvus ir kartu su jais nenaudoti nesuderinamų priemonių, pvz., aliejaus pagrindo lubrikantų. Todėl jei norite, kad jūsų lytiniai santykiai būtų labai malonūs ir saugūs, būtinai iš anksto pasirūpinkite kokybiškais ir jums tinkančiais prezervatyvais.

Manoma, kad tik labai stori prezervatyvai yra saugūs

Laimei, tai yra tik mitas. Šiandien net ir labai ploni prezervatyvai suteikia didžiulį apsaugos lygį. Jų plyšimo tikimybė nepriklauso nuo storio. Tam įtakos turi netinkamas naudojimas, pernelyg greitos frikcijos ar kiti pašaliniai veiksniai. Todėl kai renkatės prezervatyvus, tikrai nėra būtina rinktis tik labai storus prezervatyvus.

Be abejo, tai tik keli mitai iš daugelio. Bėgant laikui atsiranda labai daug įvairių mitų, kurie neturi jokio realaus pagrindo, todėl kiekvienas vartotojas visų pirma turėtų labai atidžiai atsirinkti teisingą informaciją ir pritaikyti ją praktikoje. Visuomet rekomenduojama atsižvelgti į prezervatyvo naudojimo instrukciją ir vadovautis visais pagrindiniais patarimais.