Kas geriau – kontaktiniai lęšiai ar akiniai?

Kartais gyvenime taip jau nutinka, kad mūsų sveikata ne visada puiki. Didėjant darbo kiekiams prie kompiuterio ekranų ar informacijos sekimo išmaniuosiuose ekranuose, mūsų rega sparčiai silpnėja. Trumparegystė vis dažniau tampa tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus žmonių problema. Susidūrus su regos pablogėjimu yra keletas svarbiausių priemonių padedančių koreaguoti, gydyti arba palaikyti regėjimą priemonių. Vienos ir geriausiai žinomos yra akiniai, kontaktiniai lęšiai, bei lazerinės akių korekcinės operacijos.

Lęšiai internetuKontaktiniai lęšiai yra ta priemonė, kuri santykinai kainuoja nedaug ir yra tikrai patogi. Kartais žmonėms atrodo, kad baisu kažkokį svetimkūnį dėti ant savo akies, tačiau pabandžiusiems ir pajutusiems komforto jausmą, tokios baimės daugiau nekyla. Žinoma yra atveju, kai akys yra itin jautrios, tuomet siūloma kontaktinių lęšių atsisakyti, bet net tokiu atveju vertėtų išbandyti keletą skirtingų gamintojų, vienas iš pavyzdžių būtų Dr. Lensor kompanijos gaminiai, nes kai kurios įmonės būtent kuria kaip įmanoma natūralesnius lęšius, tinkančius ir pačioms jautriausioms akims. Tokio tipo lęšiai būna itin ploni, puikiai kvėpuoja ir praleidžią orą. Aktyviai leidžiant laiką, kelionėse ar užsiimant kitomis veiklomis šis variantas būna patogesnis, nei akiniai. Galbūt tik itin ilgą laiką dirbantiems prie kompiuterio ekranų rekomenduojama tuo laiku nešioti akinius, nes žiūrint į ekranus akys itin greitai išsausėja ir prasideda nemalonūs pojūčiai kaip aižėjimas, ašarojimas. Su kontaktiniais lęšiais nemalonūs pojūčiai tampa intensyvesni.

Akiniai yra puiki priemonė tiems, kurie ilgą laiko dalį praleidžia žvelgdami į ekranus, susikoncentruoja į tekstų skaitymą ar rašymą. Tokiais atvejais akiniai yra patogūs, nes akys mažiau judinamos, laisvai kvepuoja. Akiniai nėra itin patogūs sportuojant, tarkime bėgiojant. Taip pat akinių keletas iš minusų yra rasojimas keičiantis oro temperatūrai, juos visada reikia valyti, jeigu pakliuvote į lietų, bei jų priežiūra šiek tiek sudetingesnė, reikalingi dėklai, dėtuvės, servetėlės, purškikliai, nes akinių stiklai greitai apsineša, apsitaško, bei urvo sluoksnis, gali pažeisti ir subraižyti akinių stiklus.

Pati geriausia priemonė būtų akių korekcijos operacija, tačiau čia yra didesnė rizika, nes operacija nors nesudėtinga, tačiau gali nutikti ir nelaimių. Taip pat tai yra vienas iš brangiausių regos koregavimo būdų.

Taigi, kontaktiniai lęšiai ir akiniai yra patogiausi pižiūrint savo regą, tačiau ilgaamžiškiausias ir visiškai laisvę suteikiantisbūdas yra akių korekcija, tačiau, tai ir brangiausias gydymo būdas.