Kaip tinkamai paruošti fasadą dažymui ir jį nudažyti?

fasado dazymasSeno medinio namo išvaizda išties gali būti gąsdinanti. Labai panašiai sutrešę namai atrodo siaubo filmuose. Jeigu nenorite, kad jūsų namas atrodytų taip pat – fasado dažymas gali jį išgelbėti. Svarbiausia žinoti, kaip atlikti paruošimo darbus ir kaip dažyti, kad rezultatas būtų nuostabus.

Skydinio namo statyba Lietuvoje yra labai populiari. Nors šio tipo namai turi labai daug pliusų, tačiau dėl nuolatinės drėgmės lupasi namo dažai. Reguliariai juos atnaujinant sėkmingai pavyks išlaikyti namus ir funkcionalius, ir gražius.

Fasado paruošimas dažymui

Tinkamai paruošus fasadą – dažai ne tik labai gražiai pasidengs, tačiau taip pat ir ilgai bei sėkmingai puoš Jūsų medinį namą.

  • Nušveiskite namą. Norint, kad dažai kuo gražiau pasidengtų – pirmiausia reikia kuo stipriau nušveisti namą. Procesas gali būti gana ilgas ir kartais varginantis, tačiau tik taip bus galima susigrąžinti gražią namo išvaizdą. Nepamirškite, kad šiuo metu šveitimas rankomis yra tikra atgyvena. Galima išsinuomoti specialias elektrines priemones, kurios kiek palengvins ir tikrai pagreitins šveitimo darbus. Jau geriau lėčiau ir kruopščiau, tačiau ilgesniam laiko tarpui.
  • Padenkite jį specialiomis priemonėmis. Antro žingsnio metu – fasadas turi būti padengiamas specialiomis priemonėmis. Jas galite įsigyti kartu su fasadų dažais. Rekomenduojama pirkti to paties gamintojo produkciją kaip ir dažų. Jie tarpusavyje geriau derės, taip pat prisidės prie kur kas gražesnio namo.
  • Dažykite. Paskutinis žingsnis, kurio metu fasadas yra dažomas. Fasado dažymas turi būti atliekamas labai kruopščiai. Taip pat rekomenduojame dažyti naudojantis specialiomis priemonėmis. Tuomet rezultatas bus daug gražesnis ir pats dažymo procesas nebus toks ilgas ir painus.

Dažymo procesas

Fasado dažymas nėra sudėtingas, tačiau jeigu tikrai norote aukštos kokybės – naudinga kreiptis į savo srities profesionalus, kurie ir turi įrangą, ir žino kaip galima pasiekti patį geriausią rezultatą. Skydinių namų statyba neapsieina ir be dažymo, tačiau ilgainiui dažai blunka, tad jų atnaujinimas yra būtinas.

Dažų pasirinkimas

  • Kaina. Kaina gali varijuoto dėl daugelio veiksnių, tad būtinai juos įvertinkite ir nebūtinai skubėkite pirkti patį pigiausią pasirinkimą. Juk akivaizdu, kad geriau mokėti daugiau ir ilgiau džiaugtis nuostabiai atrodančiu namu.
  • Gamintojas. Dar vienas kriterijus, kurį galima įvertinti. Internete galima plačiau pasiskaityti apie gamintoją ir laiko tarpą, kuri jį siūlo savo produkciją kitiems.
  • Atsiliepimai. Su jais taip pat galima susipažinti internete tokiu atveju, jeigu neturite pažįstamų, kurie gali rekomenduoti daugiau arba mažiau tinkamus dažus.
  • Spalva. Kokios spalvos namo fasado norite – tokio spalvos dažus ir pirkite. Viskas labai elementaru. Nepamiršite, kad ant medžio tas pats dažas atrodo kitaip nei ant popieriaus.
  • Sodrumas. Dažai gali būti blizgūs, matiniai arba kiaušinio baltymo sodrumo.

Kadangi šiuo metu siūlomi kokybiški dažnai – dažymo procesas su jais bus tikras malonumas. Svarbiausia skirti kiek daugiau laiko pačių dažų palyginimui, kad būtumėte tikras, jog Jūsų pasirinkimas tikrai yra geriausias ir labiausiai patenkinantis poreikius.