Kaip išsirinkti lazerinį atstumo matuoklį?

atstumo matuoklisLazerinis atstumo matuoklis yra prietaisas skirtas matuoti atstumui iki tam tikro objekto, Tai atliekama lazerio spindulio pagalba. Šis prietaisas išmatuoja atstumą pagal laiko tarpą, kurio metu lazerio spindulys nukeliauja iki matuojamo objekto ir grįžta atgal į prietaisą. Didžioji dalis šiuolaikinių atstumo matuoklių gali atlikti ne tik ilgio matavimus, bet ir apskaičiuoti plotą, tūrį, trikampio įžambinę ar statinį (Pitagoro teorema).
Tikriausiai nemaža dalis žmonių turėjo ar turi ultragarsinį matuoklį, dėl jų labai patrauklios kainos. Ne vienam iš jų teko nusivilti dėl šių prietaisų itin didelės paklaidos ir ultragarsinių bangų atsispindėjimo nuo pašalinių objektų itin sunkiai prieinamose vietose. Kadangi lazerinis atstumo matuoklis skleidžia ne mechaninio pobūdžio bangą, o optinę, šios problemos tapo praeitimi. Tai leidžia išmatuoti atstumą itin tiksliai net ir pačiuose siauriausiuose priėjimuose. Renkantis prietaisą, rekomenduojama atsižvelgti į šiuos kriterijus:

Ar bus matuojama lauke?
Jeigu taip, Jums reikalingas atstumo matuoklis su optiniu taikikliu arba skaitmenine kamera. Dienos šviesoje be šių privalumų, atlikti didesnius matavimus negu 10 metrų bus itin sudėtinga, dėl sunkiai įžiūrimo lazerio taško (taikiklio).

Ar Jums reikalinga susiejama programinė įranga?
Atstumo matuoklis su Bluetooth funkcija (pavyzdžiui Leica DISTO D510) turi galimybę būti susietas su programėlėmis ir tiesiogiai transliuoti bei saugoti visus matavimus į mobiliojo telefono ekraną ir atmintį.

Kokio ilgio atstumus matuosite?
Standartiniams matavimams buityje pilnai užtenka atstumo iki 30 metrų. Profesionalams, atliekantiems daug matavimų didelėse patalpose labiau rekomenduojama naudoti prietaisą, kuris matuoja 30-100 metru atstumu. Asmenims, kurie dirba industrinėse profesijose, geodezijoje ir pan., vertėtų žiūrėti į modelius palaikančius 100+ metrų atstumą.

Prietaiso atmintis
Modelis su didesne atmintimi itin praverčia atliekantiems daugiau matavimų, nes nereikia kiekvieną kartą atsiminti ar nusirašinėti duomenų.

Ekranas
Beveik visi modeliai turi LCD ekranus. Įsitikinkite ar ekranas turi apšvietimą tam, kad duomenys būtų įskaitomi tamsesnėse patalpose.

Tikslumas
Pigiausių prietaisų tikslumas dažnai būna 6-10mm. Lazerinis atstumo matuoklis, kuris bus naudojamas rimtiems statyboms darbams, rekomenduojama, jog turėtų maksimalią 1-2mm paklaidą.

Matavimo vienetai
Įsitikinkite, kad perkamas atstumo matuoklis palaiko ir gali būti perjungtas į Jums reikalingus matavimo vienetus.

Parašė UPONA