Kaip išmokti greitai skaityti knygas?

knygos pdfNors knygų skaitymas ir mažėja, tačiau reikia pabrėžti, kad knygų nauda tiek akiračio plėtimuisi, tiek erudicijai yra nepamainoma. Knygos taip pat formuoja ir ugdo asmenybę. Literatūra padeda formuoti ne tik vertybes, bet ir asmenybę. Knygų skaitymas turi didžiulę reikšmę kalbos minčių dėstymo, rašymo įgūdžių formavimuisi, sėkmingam mokymuisi.

Komunikacinė funkcija išryškėja ne tik tada, kai į literatūros kūrinį yra žiūrima kaip į komunikacijos aktą, per kurį autorius (adresantas ) perduoda skaitytojui (adresatui) tam tikrą žinią abiem suprantama kalba (kodu), bet ir tada, kai literatūra tarnauja kaip pagrindas dviejų skaitytojų komunikacijai. Ne veltui sakoma, kad du skaitantys žmonės visada ras apie ką pasikalbėti.

Pastaruoju metu pradeda populiarėti knygos pdf lietuvių kalba. Nors daugelis, teigia, kad spausdinta knyga yra daug mielesnė nei kompiuteryje esanti, tačiau  pdf knygos pirmauja savo patogumu. Kompiuteryje galima sutalpini net ne vieną tūkstantį knygų. O spausdintinių knygų toks kiekis greičiausiai netilptų į kambarį.

Na užteks mums įrodinėti knygų skaitymo naudą, geriau trumpai aptarkime kaip knygą perskaityti kuo greičiau. Aišku dar labai svarbu, kad perskaičius iš jos pasiimtume visą reikalingą informaciją.

Prieš skaitydami knygą nusistatykite tikslą.

Kaip ir visose srityse reikia nusistatyti tikslus, tai ir knygų skaityme. Pavyzdžiui, jei skaitote mokslinį veikalą greičiausiai jums reikalinga ką nors sužinoti., galbūt rašote kokį mokslinį darbą.  Todėl skaitant šią knygą reikia pasitelkti visą susikaupimą ir analitinį protą.   O štai grožinė literatūra skirta praturtinti jūsų vaizduotę. Galite išmokti gražių vaizdingų posakių, arba tiesiog maloniai praleisti laiką.

Skaitydami vedžiokite pirštu

Atsimenate kaip vaikystėje mokydamiesi skaityti ir jau išmokę, vedžiodavote pirštu po knygos eilutes.  Tačiau tėvai ir mokytojai mus mokė, kad skaitant vedžioti pirštu nereikia ir net negražu. Tačiau visai be reikalo. Kai skaitydami knygą vedžiojate pirštu, pagreitėja skaitymo greitis, netikite? O tiesiog paimkite ir išbandykite. Aišku, kai skaitote planšetėje arba elektroninėje knygų skaityklėje pirštu vedžiojimas gerokai apsunkėja.

Koncentruokite visą savo dėmesį skaitymą.

Kai knygą skaitote lėtai, jūs daug pamirštate. Taip, jūs perskaitę knygą pamirštate apie ką buvo rašoma pradžioje. Todėl kai skaitote susikaupkite ir skaitykite greitai. Kuo greičiau skaitote tuo geriau. Vėliau išmoksite peršokti per eilutes. Žodžiu kuo daugiau treniruositės tuo jūsų skaitymo greitis didės.