Ką jūsų dermatologas nori, kad žinotumėte?

Kartais gali atrodyti, kad vizitas pas dermatologą – prabanga ir malonus būdas palepinti save. Tiesą sakant, lankytis šios srities specialisto kabinete vertėtų lankytis ne rečiau nei pas stomatologą. Šiame straipsnyje pateikiame kelis svarbiausius faktus, kuriuos kiekvienas dermatologas turėtų pranešti savo klientams.

Jeigu jūsų artimiausi šeimos nariai (tėvai, broliai ir seserys ar vaikai) turėjo melanomą, jūsų rizika susirgti išauga iki 50 procentų. Dėl to tyrimus dėl šios odos ligos svarbu atlikti bent kartą į šešis mėnesius.

Dermatologo paslaugosLankymasis soliariumuose padidina odos vėžio tikimybę. Amerikiečių mokslininkai apskaičiavo, kad 419 000 melanomos atvejų buvo susiję su deginimusi po dirbtinėmis lempomis. Jeigu šiuo metu lankotės tokiuose salonuose, metas sustoti. Net jeigu soliariume nebuvote metus ar daugiau, jūsų dermatologas turėtų apie tai žinoti.

Atidžiai apžiūrėkite savo odą ir įvertinkite, kokia jos dalis padengta apgamais. Svarbu pastebėti ir kokie jie – ar maži ir įprasti, atsiradę įdegus saulėje, ar ryškesni, kurių forma ir dydis kinta. Tai pirmas ženklas, kad į jūsų odos būklę turėtų atkreipti dėmesį dermatologas. Žmonės, kurie turi 10 ir daugiau netipiškų apgamų, 12 kartų labiau linkę susirgti vienokia ar kitokia odos vėžio forma.

Šviesios odos, plaukų ir akių savininkai taip pat turėtų suklusti. Jų organizmas gamina mažiau apsaugančiojo pigmento melanino, todėl yra linkę greičiau pavojingai nudegti saulėje. Taip pat, tokių žmonių oda daug greičiau pasidengia apgamais, kurie, kaip buvo aptarta anksčiau, turi įtakos odos būklei.

Jeigu praeityje stipriai nudegėte saulėje, jūsų dermatologas perspėtų jus, kad itin saugotumėtės saulės spindulių. Čia verta paminėti ir odos priežiūros svarbą. Niekada ne per vėlu pradėti naudoti apsaugines priemones nuo saulės – tiek vasarą, tiek žiemą tepti kūną (o ypač veido odą) kremais, kurie turi bent 25SPF apsaugą. Taip bus užkirstas kelias ateities nudegimams ir galimoms odos problemoms.

Taigi, jeigu nebeprisimenate, kaip atrodo jūsų dermatologas, metas kuo greičiau užsirašyti vizitui. Kartu su jo pagalba įvertinsite savo odos būklę ir sužinosite, kaip tinkamai prižiūrėti ne tik savo išvaizdą, bet (dar svarbiau) ir sveikatą.