Ką daryti jei negalite grąžinti skolos?

skolosNe visiems žmonės kreditų bendrovės yra nuolaidžios – kai kuriems asmenims iškart tenka patirti jų rūstybę negrąžinus skolos laiku. Vieša paslaptis, kad dauguma kreditorių nori atgauti skolas nedelsiant, tačiau vis dar yra nemažai įmonių, kurios noriai sprendžia problemas taikiai. Tai reiškia, kad jums reikia pasirinkti t kreditorių, kuris tikrai sugebės pasiūlyti lankstesnes kredito grąžinimo sąlygas. Dažniausiai vartotojams siūloma rinktis tas įmones, kurios priklauso tam tikroms kreditų asociacijoms, nes tai leidžia suprasti, kad bėdos atveju, bus galima kreiptis į ją ir prašyti pagalbos vedant derybas dėl skolos grąžinimo. Jeigu jūs esate vienas iš tų, kuriam jau dabar nepasisekė su paskolos grąžinimu, pirmiausia siūlytume nevengti bendravimo.

Jums reikia pasidomėti pačia kredito bendrove t.y. jums reikia žiūrėti ar ji priklauso nors vienai iš minėtų asociacijų. Jeigu priklauso, jūs galite susisiekti su ja ir papasakoti visą situaciją įvardijant bendrovę, kuri nenori leistis į jokias derybas. Tada galbūt asociacija padės jums spręsti bėdas, bet nebūkite tuo įsitikinę – tai suveikia ne visuomet. Esant bėdai, pirmiausia negalima gaišti laiko. Jeigu jūs jau žinote, kad atėjus laikui negalėsite sumokėti įmokos, būtinai praneškite tai kreditoriui, nes tokiu būdu galbūt iškart pradėsite derėtis ir kreditorius nemanys, jog bandote pasiplauti su jo pinigais.

Neretai derybų metu prieinama prie tokių sprendimų, jog klientui yra sudaromas naujas įmokų mokėjimo grafikas. Jis dažniausiai būna naudingesnis. Pavyzdžiui, jeigu vieną mėnesį negalite sumokėti įmokos, tai sekantis grafikas gali būti naudingesnis tuo, kad įmoka bus nukelta dar mėnesiui. Tai pratęstų kredito grąžinimo terminą, o mainais jūs gausite garantijas, jog nepakliūsite į viešus skolininkų sąrašus. Žinoma, tokia galimybė pasitaiko ne visur – sprendimas priklauso būtent nuo paties kredito teikėjo.

Jeigu jūs iškart ignoruojate kredito teikėją, turėkite galvoje, kad tai jums sukels dar didesnių bėdų, nes dažniausiai tokiose situacijose kreditorius net nesistengia bendrauti pats – jis kreipiasi į savo partnerius, kurie išieško skolas priverstiniu būdu. Tai jums kaip tik apsunkins visą skolos grąžinimą, nes tada teks mokėti dar daugiau.