Įdomūs bei svarbūs faktai apie Kuznecovo krosnis

kuznecovo sistemaŠiandien Kuznecovo krosnys yra vienas dažnesnių statinių. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad šio tipo krosnys buvo pradėtos  statyti dar labai seniai, tad būtent dėl šios priežasties statinys jau yra sukaupęs labai ilgą istoriją, kurioje  – labai daug įdomių ir įvairių faktų. Su keliais iš jų kviečiame susipažinti ir jus.

Kuznecovo krosnis yra tokia krosnis, kuri pastatyta pagal rusų inžinieriaus Igorio Kuznecovo sistemą. Ši sistema yra ypatinga tuo, jog leidžia dujoms laisvai judėti krosnyje. Šios sistemos esmė yra tokia, kad balastinės dujos, kurios yra visiškai nereikalingos degimui, nuleidžiamos į žemiausią padėtį ir išstumiamos iš kameros. Antrinis oras, kuris yra įkaitės iki maždaug 700 laipsnių, sudegina šias dujas, tad per kaminą yra išskiriamas visiškai švarus oras.

Tačiau ką tik nuskambėjęs  faktas, tikrai nėra vienintelis, kurį yra būtina paminėti kalbant šia tema. Dar vienas iš jų yra tas, jog šios krosnys – vienas taupiausių pasirinkimų, tuo atveju, kuomet kalbame apie kuro sąnaudas. Kadangi Kuznecovo krosnys yra didelių matmenų ir užima daug vietos, paprastai galvojama, kad tokioms krosnims reikia daug kuro. Tačiau tiesa –visai kitokia: būtent šioms krosnims reikia mažiausiai kuro.

Kaip jau supratote, šio tipo krosnys yra kilusios iš Rusijos, tačiau, ko gero, tik retas susimąsto apie tai, jog tokia krosnis ten, iš kur ir yra kilusi, atlikdavo ir kur kas daugiau funkcijų: ant tokios krosnies buvo gaminamas valgis, džiovinamos vaistažolės, o taip pat ir skalbiniai.

Pirmosios Kuznecovo krosnys buvo sukurtos jau labai seniai. Kaip žinia, gamintojai yra linkę tobulinti įvairius daiktus, o Kuznecovo krosnys – taip pat ne išimtis. Taigi, belieka tik pridurti, kad šiuolaikinės Kuznecovo krosnys gerokai skiriasi nuo pirmųjų, o bene pats ryškiausias skirtumas yra tas, kad šiuolaikinės šios rūšies krosnys išsaugo maždaug 30 procentų daugiau šilumos.

Na, o baigiant dalintis pastebėjimais, belieka tik pridurti, kad šie įdomūs ir svarbūs faktai, taps puikiu rodikliu, kurio dėka bus kur kas lengviau suprasti, ar Kuznecovo krosnis yra tas statinys, kuris turėtų atsidurti jūsų namuose.