Į ką atkreipti dėmesį renkantis viryklę?

Viryklių remontas VilniujeViryklė – tikrai svarbiausias buitinės technikos prietaisas  virtuvėje, be kurio labai sunkiai išsiverčiama. Kuo viryklė geresnės kokybės – tuo daugiau kulinarinių šedevrų galite paruošti jūs. Tačiau ką daryti, kai ne jūs skaniais pietumis džiuginate šeimą, o viryklė stebina netikėtais siurprizais? Atlikus greitą paiešką pagal raktinius žodžius „viryklių remontas Vilniuje“ nuotaika tik dar labai subjūra – kainos nemažos, o ir garantijos, kad viryklė dirbs puikiai, nėra. Geriau pamirškite remontą ir pradėkite naujos, modernios viryklės paiešką.

Pirmas klausimas, į kurį turite atsakyti – kokią tipo viryklę rinktis: dujinę ar elektrinę?

  • Dujinė viryklė. Dažnai sakoma, kad ant dujinės viryklės gamintas maistas yra skanesnis. Žinoma, tai labai subjektyvu. Pagrindinis šio tipo viryklės trūkumas – ant atviros ugnies žymiai greičiau nusidėti puodai. Rinkdamiesi viryklę būtinai atkreipkite dėmesį į puodų laikiklius. Geriau rinkitės laikiklius iš ketaus, kadangi jie ne tik ilgaamžiškesni, bet ir dėl šiukštaus paviršiaus užtikrina puodų stabilumą. Tuo tarpu plieniniai laikikliai susidėvi kur kas greičiau. Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar viryklė turi apsaugą nuo dujų nutekėjimo.
  • Elektrinė viryklė. Elektrinės viryklės gali būti net trijų rūšių. Pirmoji, tai viryklė su iškilusiu ketaus kaitinimo elementu. Dabar ši technika naudojama kur kas rečiau, kadangi turi mažai privalumų – ilgai kaista ir taip pat ilgai vėsta. Antroji rūšis – viryklė su stiklo keramikos kaitinimo plokšte. Ji įkaista labai greitai, tačiau pagrindinis minusas – įkaista visas viryklės paviršius. Trečioji, ir šiuo metu populiariausia, viryklės rūšis yra indukcinė kaitlentė. Ji ypač efektyvi, kadangi šiluma iškart patenka į puodą, o kaitlentės paviršius nėra kaitinamas.

Jei vis dėlto negalite apsispręsti, kokio tipo – dujinę ar elektrinę viryklę – pasirinkti, yra ir dar vienas variantas. Tai mišri viryklė. Joje kombinuojamos skirtingų viryklių savybės, pavyzdžiui, dvi kaitlentės yra dujinės, dvi – elektrinės.

Kai jau žinote, kokio tipo viryklės pageidaujate, galite pasidomėti ir jos priedais.

  • Tai itin praktiškas priedas, kadangi pakeltas dangtis apsaugo sieną nuo maisto dėmių, o nuleistas – nuo valymo priemonių ar vandens.
  • Likusios šilumos indikatorius. Jis padės nenusideginti rankų.
  • Valdymo rankenėlės ar mygtukai gali būti išdėstyti tiek virš orkaitės, tiek šalia kaitlentės. Valdymo būdą rinkitės pagal tai, kuris būtų patogesnis jums.
  • Viryklės korpusas. Korpusas dažniausiai gaminamas iš emaliuoto plieno, nerūdijančio plieno ir aliuminio lydinio. Emaliuotas plienas – kiek pigesnis, tačiau jis lengviau valomas. Nerūdijantis plienas tvirtesnis, tačiau reikalauja priežiūros, kadangi nuo jo sunkiau pašalinti dėmes. Geriausias sprendimas – specialiai apdorotas aliuminio lydinys. Jis pasižymi aukščiausia kokybe, nesibraižo ir netamsėja.

Tikimės, kad ši informacija padės jums lengvai išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančią viryklę. O kitas žingsnis – gardi vakarienė visai šeimai.