Emigracijos mastai ir kelionė į užsienį

Turbūt kiekvienas iš jūsų esate girdėję apie laidas, pasakojančias įvairias emigrantų istorijas. Tai yra pakankamai populiaru lietuvių tarpe. Žmonės nori sužinoti, kaip sekasi jų tautiečiams įvairiose užsienio šalyse ir kokios jose slydi darbo perspektyvos. Kaip žinia, Lietuvoje emigracijos mastai yra didžiuliai. Kasmet iš mūsų šalies išvyksta dešimtys tūkstančių lietuvių. Reikėtų nepamiršti, kad oficiali statistika, kuri pateikiama mūsų šalies gyventojams, negali būti visiškai tiksli, kadangi didelė dalis emigruojančių žmonių to nedeklaruoja, o tai reiškia, kad manoma, jog jie ir toliau gyvena Lietuvoje. Trumpiau tariant, galima tik įsivaizduoti, kokie dideli tikrieji emigracijos mastai.

Keleiviu ir siuntiniu vezimasKad ir kaip bebūtų, žmonės, kurie nusprendžia vykti į užsienio šalį, mažiausiai domisi šiais skaičiais. Jiems tai nėra svarbu – ir puikiai suprantama kodėl. Žmonės nori geresnio ir sotesnio gyvenimo. Jie nori, kad jų gyvenimas būtų orus. Todėl jei mūsų šalyje žmonėms nepavyksta gyventi taip, kaip jie to norėtų, tuomet natūralu, kad imama dairytis svetur, t.y. ten, kur matomos didesnės perspektyvos – tiek darbo, tiek ir gyvenimo kokybės atžvilgiu.

Be abejo, į visą tai nereikėtų žvelgti labai atsainiai. Emigruoti nėra lengva. Įprastai gimtojoje šalyje paliekama šeima, draugai ir giminaičiai. Tai dar labiau komplikuoja išvykimą į užsienį. Ilgesys, noras būti su savais žmonėmis ir ilgėjimasis savo krašto – tai veiksniai, kurie daugeliui žmonių tampa pagrindinėmis priežastimis, dėl kurių jie anksčiau ar vėliau sugrįžta atgal.

Būtent todėl nereikia manyti, kad jei mūsų tautiečiai išvyksta laimės ieškoti į užsienį, jie niekada nesugrįš. Tikroji situacija yra kitokia. Nemenka dalis žmonių vis dėlto nusprendžia parvykti atgal. Tai įrodo keleiviu ir siuntiniu vezimas. Šių paslaugų teikėjai tautiečius veža ne tik į užsienį, tačiau ir atgal į Lietuvą. Pastebima, kad praėjus kuriam laikui nemaža dalis žmonių sugrįžta pas savo šeimas ir bando toliau kurti gyvenimą Lietuvoje. Tai yra sveikintinas sprendimas, kuris lemia tai, jog užsienio šalyje uždirbti pinigai patenka į mūsų šalies ekonomiką – tai stiprina ekonominę situaciją, todėl prisidedama prie šalies gerovės.