Drėgmės surinkėjas – efektyviai kovai su pelėsiu

Dregmes surinkejasAtslinkus rudeniui, daugumoje senos statybos pastatų atsiranda pelėsis. Mažai vėdinamos patalpos, šaltas oras ir neįjungtas šildymas – tai lemiantys veiksniai pelėsio atsiradimui. Dažnai žmonės numoja į tai ranka ir leidžia pelėsiui plisti toliau. Parduotuvėse galima rasti įvairiausių priemonių jam naikinti, bet tai gali nepadėti. Turėtų suklusti tie, kurie dar nepastebi pelėsio – dabar pats geriausias metas įsigyti drėgmės surinkėją.

Kuo yra naudingas dregmes surinkejas? Tai ne tik viena iš gynybos priemonių kovai su pelėsiu, bet ir puiki apsauga prieš didelę oro drėgmę. Net jei patalpa yra vėdinama, drėgmės kvapas gali tvyroti ore, todėl surinkėjas kuo puikiausiai pasitarnaus. Ypatingas dėmesys turėtų būti skirtas namų rūsiui, vonios kambariui ir virtuvei, nes būtent šiose patalpose labai svarbu palaikyti pakankamai sausą orą, kuris užkirstų kelią pelėsiui ar sienos grybelio atsiradimui.

Patalpos sausumui užtikrinti taip pat galima naudoti šildytuvus. Nors šildytuvo paskirtis yra kitokia, bet kai kurie iš jų, pavyzdžiui, priverstinio išpūtimo šildytuvai itin sausina orą ir atrodytų, jog šis trūkumas yra privalumas – prišildoma ne tik patalpa, bet tuo pačiu metu yra kovojama su pelėsiu. Tačiau nereikėtų tuo piktnaudžiauti – bene idealiausiai tam tiktų infraraudonųjų spindulių šildytuvai, kurie mažiausiai sausina orą. Tokie šildytuvai pirmiausia įšildo objektus, esančius aplinkui, o tik paskui orą, todėl jis tampa ne toks sausas.

Pelėsio patartina vengti alergiškiems žmonėms, nes tai yra dažnas alergenas. Be to, net vasaros metu, kuomet atrodo, kad patalpoje drėgmė itin sumažėjusi, drėgmės surinkėjo išjungti nebūtina. Kodėl? Toks oro vėsinimas karštomis vasaros dienomis tik papildys kondicionavimo sistemą ir užtikrins vėsų ir sausą patalpos orą. Žmonės dažnai daro klaidą ilgai naudodamiesi oro kondicionieriais, dėl kurių susidaro šilumos jausmas, o oda tampa lipni. Šiuo atveju drėgmės surinkėjas pasitarnaus daug geriau.

Pelėsis ne puošia, bet darko namus bei gadina sveikatą, todėl drėgmės surinkėjas bus pati geriausia priemonė norint tam sutrukdyti. Juk kiekvienas nori gyventi gražiuose ir švariuose namuose, todėl apie tai vertėtų pagalvoti jau dabar.