Dažniausiai pasitaikančios gaisrų priežastys

Zaibosauga

Gaisrininkų profesija yra viena svarbiausių mūsų visų gyvenime, bet, žinoma, geriau su gaisrininkais niekada nesusidurti, nes tai nereikš, kad mus aplankė laimė. Taigi, ką daryti, kad išvengtume šio susitikimo su gaisrininkais ir kokios dažniausios priežastys yra šių susitikimų ir bus aptariama šiame staripsnyje

Kaminų nepriežiūra dažnai priveda juos iki užsidegimo. Iš tiesų tai žmonės turi atkreipti dėmesį ir patys rūpintis savo namais, nes kaminai užsidega dėl to, kad jie būna nevalyti ir netinkamai prižiūrimi arba neprižiūrimi visai. Todėl svarbu yra pasirūpinti savo kamino valymu, teisingu jo pastatymu bei kitais kaminui reikalingais niuansais. Nes dėl neprižiūrimo kamino dažniausiai, ypač šaltuoju metų sezonu tenka susidurti su ugniagesiais.

Žaibosauga yra dar vienas veiksnys, kad jūsų namai būtų apsaugoti tinkamai. Be tinkamos žaibosaugos jūsų namuose po gaisrro trenkimo į namą gali kilti gaisras. Gaisras gali kilti dėl to, kad po gaisro nutrenkimo perdegs elektra ir ji sukels ugnies – gaisro židinį. Tai būtų blogiausias atvejis neskaitant mirties nuo nutrenkimo. Taip pat dėl namuose neturimo žaibolaidžio ar netinkamos žaibosaugos, jei į jūsų namus trenks žaibas, gali sudegti visi elektros prietaisai. Tai yra, ne gali, bet jie vbisi ir sudegs. Nebent jūs nuolat kažkuo apsinaudoję ištraukiate iš elektros lizdo, tačiau tik pamanykite, kas atsitiktų, jei neturėtumėte žaibosaugos ir į jūsų namus trenkęs žaibas jums kažką  tuo tarpu veikiant su elektros prietaisais jus nutrentų. Greičiausiai nesibaigtų labai laimingai. Todėl labai svarbu yra namuose įsirengti tinkamą apsaugą nuo žaibo.

Rūkymas namuose. Jei rūkote uždaroje patalpoje yra labai didelė tikimybė jūsų namuose įsiplieksti gaisrui, kadangi net ir netyčia gali nukristi degantis pelenas ir sukelti gaisrą tokiais atvejais dažniausiai žmonės nepastebi gaisro, nes, pvz., neužgesinta cigaretė smilksta labai lėtai, ir jei parūkėte lovoje prieš užmigdami, netinkamai užgesinote cigaretę, ji vėliau smilks ilgai, bet nuo savo karščio gali uždegti greitai įsidegantoi daiktą. Todėl labai svarbu yra pasirūpinti, kad namuose būtų ne tik tinkamai sutvarkyta elektra, bet ir kad patys atsakingai elgtumėtes tam, kad išvengtumėte gaisro atvejų.