Buhalterinė apskaita: ar verta ja pasirūpinti patiems?

buhalterine apskaitaNorint užtikrinti efektyvią įmonės veiklą, privalu tinkamai koordinuoti biudžetu bei finansiniais rodikliais. Lietuvoje daug jaunų verslininkų savo įmonės finansus ima į savo rankas ir bando įmonę prižiūrėti patys. Visgi, nuolat besisteigiančios išorinės buhalterinės įmonės rodo, jog verslininkai pasitiki profesionalais ir nori, kad tokios buhalterio veiklos funkcijos kaip buhalterinė apskaita ar mokesčių vedimas būtų patikėtas į profesionalų rankas visgi, gal kaip tik šiuo metu svarstote, ar verta įmonės finansais pasirūpinti patiems?

Taip!

Šis atsakymas tinka tik tuo atveju, jei iš tiesų buhalterijoje nesate žalias naujokas. Jei turite finansinį išsilavinimą, esate dirbęs buhalteriu ar ankščiau sėkmingai tvarkęs įmonių finansinius reikalus, žinoma, nėra abejonių, jog ir savo įmonės finansais pasirūpinsite puikiai. Tokiu atveju geriau neieškoti žmogaus iš šalies, o pačiam imtis buhalterinių darbų. Taip sutaupysite pinigų, laiko ir visuomet žinosite, kokia yra įmonės finansinė situacija.

Ne!

Visais kitais atvejais, nereikėtų eksperimentuoti ir patiems imtis tvarkyti įmonės buhalterijos. Pirmiausia todėl, kad tai atims labai daug laiko, o taip pat todėl, kad visai nebrangiai galite gauti profesionalaus buhalterio paslaugas pasisamdę išorinę buhalterines paslaugas teikiančią įmonę. Ir Tai Jums atneš tik naudos.

  • Išvengsite klaidų. Tai svarbiausias dalykas, kurį išlošite pasisamdę profesionalų buhalterį. Niekam ne paslaptis, kad buhalterio darbas įmonėje yra tikrai nelengvas, čia reikia būti nuolat susikaupus ir puikiai išmanyti visas darbo peripetijas. Net maža klaidelė buhalterio darbe ir visa buhalterinė apskaita ar kita ruošta ataskaita bus neteisinga. Blogiausia, kad buhalterio klaidos dažniausiai yra ne šiaip sau nesusipratimai, kuriuos lengva ištaisyti, finansininko klaidos dažniausiai reiškia realius nuostolius įmonei. Tad geriausiai, nerizikuoti ir įmonės finansus patikėti profesionalui.
  • Nevėluosite. Kiekviena įmonė yra kontroliuojama atitinkamų valstybės institucijų Lietuvoje. Įmonės turi atsiskaityti už savo veiklą bei pateikti tam tikras ataskaitas bei dokumentacijas pagal pareikalavimą. Valstybinės institucijos dažnai primena, jog Lietuvoje įmonės ne retai vėluoja pateikti dokumentus ir ataskaitas, nors joms būna nustatytas konkretus terminas. Dažniausiai tai, kad buhalterinė apskaita ar kitos ataskaitos vėluoja todėl, kad jas ruošia nepatyrę specialistai arba patys įmonių vadovai. Tuomet tai užtrunka gerokai ilgiau, o ir ataskaita ne visuomet būna tobula. Tuo tarpu pasinaudoję profesionalaus buhalterio paslaugomis, visuomet žinosite, kad visi reikiami dokumentai paruošti laiku, o ataskaitos pateiktos tinkamai.