Aukso luitai ir investicijos į juos

Žmonija nėra amžina, bet auksas gali būti. Daugybę tūkstančių metų būtent šis taurusis metalas užtikrino daugelio žmonių gerbūvį ir netgi išlikimą sunkiausių politinių bei ekonominių situacijų metu. Todėl visai nenuostabu, kad ir šiandieninių krizių akivaizdoje, vis daugiau žmonių tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, investuoja į auksą. Aukso luitai – tai daugeliui prieinama patraukli alternatyva, galinti užtikrinti finansinę gerovę.

Šiandien aukso kaina yra pakankamai aukšta. Metalo vertė kinta ir priklauso nuo esamojo laikotarpiu. Įvairių finansinių krizių metu, keičiantis naftos kainoms ir panašiai, aukso kainos auga ir pritraukia vis daugiau investuotojų.

Investicinis auksasPaprastai finansų specialistai rekomenduoja, jog aukso luitai ir investicijos į juos sudarytų ne daugiau nei 20% visų investicijų. Vis dėlto, dauguma lietuvių investuoja 40% ir daugiau į į taurųjį metalą. Tai taip pat sietina su istorija ir žmonijos prigimtimi – auksas visada laikytas kone vienintele priemone, galinčia padėti neramumų laikotarpiu.

Paprastai į šį tauriųjų metalą daugiau investuoja vyresni, daugiau pinigų sukaupę asmenys, arba didesnes pajamas turintys žmonės. Tačiau tie, kurių pajamos nėra tokio didelės, perka mažus aukso kiekius – kad ir auksines monetas. Vis dėlto, abejojant, ar aukso luitai yra tinkama investicija, rekomenduojama rinktis tradicines kaupimo formas – pavyzdžiui, taupymo indėlius.

Taip yra todėl, kad aukso luitai ir jų investicijos sukelia ir nemažai įsipareigojimų. Visų pirma, reikia turėti atliekamų santaupų, kurias būtų galima saugoti aukso pavidalu. Taip pat, didžiausia nauda iš tokio tipo investicijų pajaučiama po 5-7 ar net dešimties metų. Todėl trumpalaikio laimėjimo siekiantieji turėtų persigalvoti – investicijos į auksą jiems netiks. Taip pat, investuoti į auksą neturėtų ir tie, kurie nori greitai pasipelnyti ar siekia kokių nors apgaulingų tikslų.

Taigi, aukso luitai, nors ir yra viena iš labiausiai populiarėjančių investicijų formų, reikalauja ypatingo atidumo ir didelio įsipareigojimo. Kiekvienas, nusprendęs investuoti į aukso luitus, turėtų apgalvoti savo finansines galimybes bei norą įsipareigoti ilgiems metams. Apsvarsčius visą tai, verta pasikonsultuoti su finansų specialistu, padėsiančiu priimti geriausią sprendimą jūsų finansinės situacijos atveju.