Auginti tulpes bei rožes vėsiais orais nėra itin sudėtinga

tulpesJeigu galvojate kokiais būdais būtų pigiau auginti įvairias gėles pardavimui, tai jums pravartu žinoti, kad ne į pelną, o būtent į sėkmingą auginimo procesą turėtumėte sutelkti visą savo dėmesį, nes paskui viskas klostysis savaime. Ypač reikėtų domėtis rožių bei tulpių auginimo subtilybėmis, nes Lietuvoje šias gėlių rūšis išauginti yra lengviau, o taip pat šios gėlės mūsų šalyje yra bene populiariausios. Rožės gali pareikalauti daugiau laiko, nes jos auga lėčiau negu tulpės. Taip pat reikėtų išskirti pagrindinį skirtumą – rožės įprastai auga krūmais, kurie išskleidžia žiedus.

Ketinantiems auginti minėtas gėlių rūšis pirmiausia derėtų paskaityti kaip jos turi būti prižiūrimos, kaip auginamos. Įprastai minėtas gėles jūs galite auginti kad ir visus metus, bet tam prireiks ir inventoriaus. Tulpes ir rožes galite sodinti vienoje patalpoje, tačiau reikia pabrėžti, kad rožės gali atlaikyti ir šiek tiek vėsesnius orus, o štai tulpėms gali prireikti ir daugiau šilumos. Kalbant apie inventorių, tai čia galvoje turime šiltnamius bei šildymo ir drėkinimo sistemas – tokios įrangos prireiks norint įvardytas gėles auginti vėsiais metų laikais.

Šiltnamiai yra bene svarbiausias akcentas – jie turi būti patvarūs bei galintys atlaikyti įvairias orų išdaigas. Geriausia būtų vengti įprastų šiltnamių, kurie dengti plėvele – jie tikrai nebus tinkami žinant, kad Lietuvoje pasitaiko įvairios audros, škvalai, krušos ir t.t. Tam siūloma rinktis kiek brangesnius, bet patvaresnius šiltnamius, kurie gaminami iš plastmasės. Jie yra surenkami, todėl vasaros sezonu jūs galėsite juos tiesiog išardyti ar kažkur kitur perkelti per itin trumpą laiką. Tokių šiltnamių įsigijimas yra būtinas, jeigu gėlių auginimu norite užsiimti nuolatos.

Kaip minėjome, tulpes ir rožes auginti galima ir vėsiais orais, bet šiltnamiuose visada turi cirkuliuoti tam tikra oro temperatūra, o taip pat gėles reikia laistyti. Tam dažniausiai įrengiamos drėkinimo sistemos, kurios taupo vandenį bei juo laisto gėles reikiamu metu ir reikiamu kiekiu. Kas liečia šildymą, tai yra įvairių būdų palaikyti tinkamą temperatūrą – galima šiltnamius šildyti tiek įprastu kuru, tiek ir elektra.