Atvirukų maketavimas ir gamyba

Atvirukas  – puikus būdas pasveikinti mylimus žmones, bendradarbius, klientus. Jei reikia daugiau atvirukų,  paprastai kreipiamasi į įmones, užsiimančias  atvirukų maketavimu ir gamyba.

Atviruko apibūdinimas

Standartinis atvirukas yra popierinė ar kartoninė kortelė, kurios  vienoje  pusėje yra piešinys arba nuotrauka, o ant kitos pusės rašomas sveikinimas, kita informacija – siuntėjo ir gavėjo adresas ir užklijuojami pašto ženklai. Atvirukai gali turėti įvairią paskirtį. Būna sveikinimo, iliustraciniai, reklaminiai ir kt. atvirukai. Atvirukus puošia įvairios iliustracijos, kurios būna meninės (reprodukcijos ir originalai) bei dokumentinės (fotoatvirutės). Atvirukų maketavimu ir gamyba gali būti  paprasta ir serijinė.

Atvirukų maketavimas ir gamyba >>

Atviruko maketas

AtvirukaiPirmiausia sukuriamas  atviruko maketas, kuris gali būti daromas individualiai, naudojant profesionalias dizaino programas. Daromi tiek standartinių, tiek nestandartinių formų atvirukai. Standartinių atvirukų matmenys yra 10×20 cm. Atvirukų maketas gali būti formalaus arba laisvo stiliaus. Formalaus stiliaus atvirukuose dažnai naudojama organizacijos, šalies, vietovės simbolika.

Atviruko gamyba

Atviruko maketas siunčiamas spausdinimui, t.y. gamybai. Atvirukas gali būti atspausdintas ant kartono, blizgaus, matinio, tekstūrinio  popieriaus. Spauda gali būti  paprasta  skaitmeninė, sudėtinga šilkografinė su UV lako elementais , iškili arba su folijavimu. Tačiau dažniausiai  naudojama  ofsetinė arba skaitmeninė spauda.

Dideliems tiražams (nuo 1000 vnt.) naudojama ofsetinė spauda – tai spauda, kuri gali trukti kelias dienas. Esant mažiems atvirukų kiekiams tinka skaitmeninė spauda. Mažiausias užsakomas kiekis – 1 vnt. Šiuo atveju atvirukai gali būti sumaketuoti daug greičiau, taigi ir pats gamybos procesas bus trumpesnis. Atvirukai paprastai pagaminami per vieną dieną. Didesnį greitį sąlygoja tai, kad  nereikia gaminti specialių spaudos formų.

Paprastai užsakoma kažkokia partija atvirukų, tačiau esant poreikiui, galima net ir vieną atvirutę. Tačiau  atviruko gamybos kaina skiriasi priklausomai nuo spausdinamo atviruko kiekio – kuo kiekis didesnis, tuo galima išsiderėti mažesnę kainą. Taip pat atviruko gamybos kaina priklauso nuo pasirinktų medžiagų, dizaino sudėtingumo, spalvų intensyvumo ir kitų veiksnių.

Aptarus atvirukų maketavimo ir gamybos procesus belieka pridurti, kad šiuos darbus visada verta patikėti savo srities profesionalams  – spaustuvėms.

http://www.reklamosforma.lt