Ar sunku kloti medines grindis?

Prireikus remontuoti būstą kyla visokių klausimų. Kartais svarstoma, ar tam tikrus darbus patikėti meistrams, ar atlikti patiems. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti, kaip klojamos Landero medinės grindys, ar tai sudėtinga, ar kaip tik lengva. Ir, aišku, atsižvelgsime į laiko sąnaudas, nes jos dažnai vaidina didelį vaidmenį.

landero

Pradžia

Pati pradžia – tai pakloto paklojimas. Svarbu, kad jis būtų ištiestas kruopščiai. Kraštai turi liestis tarpusavyje ir su sienomis.

Landero.lt teigiama, kad medinės parketlentės gali būti montuojamos plaukiojančiu būdu. Ir iškart atsakoma į aktualų klausimą – laiko požiūriu grindų klojimas atrodo gana patraukliai. Taigi, neprireiks gausybės valandų norint, kad kambaryje džiugintų naujos Landero medinės grindys.

Kitas aspektas – specialūs įgūdžiai. Savo srities specialistas visuomet darbą atliks greičiau, nes jis žino, kas po ko eina; nereikia kaskart galvoti, ką daryti dabar, nereikia bandyti prisiminti, kokia turi būti veiksmų seka. Tačiau kalbant apie medines parketlentes išsiaiškinama, jog jas klojant nereikia kokių nors labai specifinių įgūdžių.

Iš to, kas paminėta, galima optimistiškai pasakyti vieną dalyką – per dieną turėti naują pagrindą yra visiškai realu. Tai ne utopija, ne fantastinė knyga, o produktyvaus darbo realybė. Žinote, kas dar labai svarbu? Ogi tai, jog Landero medinės grindys gali būti naudojamos iškart po sumontavimo. Ši žinia išties džiuginanti, nes nejustume komforto, jei paklojus reikėtų laukti vieną kitą dieną ir nelipti ant naujos dangos.

Štai tokia pradžia. Sutikite, lyg ir nekomplikuota, o ir turint galvoje laiko sąnaudas viskas atrodo puikiai.

Kaip?

Kitas klausimas – kaip? – trumpas, bet juo siekiama nemažai sužinoti. Taigi, kaip parketlentės klojamos? Pirmiausia pabrėžtinas pagrindo sausumas, švarumas, stabilumas ir lygumas. Kokios galimos paklaidos? Specialistai sako, jog prieš klojimą pagrindą reikia išlyginti tiek, kad nebūtų didesnių nei 2 mm/1 m nelygumų.

Bent dvi paras, t. y. 48 valandas, parketlentės turi būti laikomos neišpakuotos toje patalpoje, kurioje bus montuojamos. Tai galima apibūdinti kaip specifines proceso dalis. Kai jos žinomos, tuomet ir darbas vyksta sklandžiau.

Kad Landero medinės grindys kuo labiau džiugintų, rekomenduojama prieš montavimą lentas išpakuoti ir atkreipti dėmesį, koks yra natūralus lentų pluoštas ir spalva (tam, kad išsiaiškintumėte, kaip grindų visuma atrodys).

Įrankiai ir medžiagos

Suprantama, kad norint kloti grindis reikia tam tikrų įrankių. Pirmuoju punktu minimas plaktukas, akcentuojamas jo svoris (500 g). Kitas įrankis – grindinių lentų presas. Taip pat svarbi liniuotė arba matavimo juosta. Tarp reikmenų yra ir rankinis arba elektrinis pjūklas (ašmenys turi būti su smulkiais dantukais). Dar naudojami mediniai pleištai ir kaltas.

Kokios medžiagos yra rekomenduojamos paklotui? Landero.lt įvardija poliesterį ir kamštinę medžiagą. Atsižvelgiant į patalpos formą pasirenkama, kokia kryptimi danga bus montuojama. Ar yra kokių rekomendacijų? Taip. Patariama kloti ilgosios patalpos pusės kryptimi.

Jei nemėgstate matematikos, kiek sudėtingesnis etapas – skaičiavimas. Svarbu ne tik išmatuoti kambario plotį, bet ir sužinoti, kokio pločio yra plėtimosi tarpai. Taip pat aktualu apskaičiuoti, kiek lentų eilių reikės, kiek turėtų būti apipjaustomos paskutinės eilės lentos.

Geros grindys!

Tai dar ne viskas, yra ir kitų niuansų. Pavyzdžiui, svarbu žinoti, jog grindys iš medžio skirtos šildomoms patalpoms. Kad Landero medinės grindys kuo ilgiau išliktų nepriekaištingos išvaizdos, ant jų reikėtų nepridrabstyti smėlio; dar svarbu kad nebūtų vandens pertekliaus.

Kokia danga pasirenkama, kaip ji paklojama, kaip eksploatuojama – tai lemia, kaip ji tarnaus. O gausus pasirinkimas ir aktuali informacija – Landero ypatybės, kurias įvertina vis daugiau būstą atsinaujinti norinčių žmonių.

  1. S. Atsižvelgus į rekomendacijas ir kruopščiai skaičiuojant, klojimo darbai nėra itin sunkūs; tai gana svarus pliusas.