A kategorija – norint įgyti teisę vairuoti motociklą

A kategorija

Bėgant metams jūsų susidomėjimas ir susižavėjimas motociklais tik didėja? Jūs nepraleidžiate nei vieno kasmetinio baikerių renginio? Stebite motociklų lenktynes ir domitės motociklų sportu? Tačiau iki šiol jums dar niekuomet nebuvo progos išmokti profesionaliai ir tinkamai valdyti motociklą? Tokiu atveju jums yra reikalinga A kategorija. A kategorijos pažymėjimas suteikia teisę eksploatuoti triratį, kurio galia didesnė kaip 15 kW ir motociklą.

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad norėdami gauti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą (neturint A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimo), kuris jums suteikę teisę vairuoti A kategorijos motociklą, jūs turėtumėte būti sulaukę 24 m. Tuo tarpu, jei jums nėra 24 metų, visų pirma jūs turėtumėte turėti 2 metų A2 kategorijos vairavimo stažą. Šiuo atveju A2 kategorijos vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę vairuoti motociklus, kurių galia neviršija 35 kW (žinoma, A2 kategorijos motociklų eksploatavimui taikomos ir papildomos taisyklės, pvz., galios ir svorio santykis negali būti didesnis nei 0,2 kW/kg).

Bet kuriuo atveju, jei jūs norite išmokti vairuoti motociklą ir įgyti A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, jums reikės pasirinkti vairavimo mokyklą, organizuojančią A kategorijos vairavimo kursus. Kiekviename Lietuvos mieste jūs galite surasti ne vieną vairavimo mokyklą, o jei jūs vairavimo mokyklos ieškote didžiuosiuose šalies miestuose, pvz., Vilniuje, pasirinkimas bus pats didžiausias.

Svarbu, kad rinkdamiesi vairavimo mokyklą jūs daug dėmesio skirtumėte instruktorių profesionalumui, vairavimo mokyklos požiūriui į savo klientus, mokomiesiems motociklams, vairavimo kursų trukmei, vietai, kurioje yra įsikūrusi vairavimo mokykla, klientų atsiliepimams ir kt. Taip pat jūs visuomet galite pasidomėti, koks procentas vairavimo mokyklos mokinių pirmuoju bandymu išlaiko teorijos ir praktinio vairavimo egzaminus „Regitroje“. Tokia informacija gali būti labai naudinga bandant suprasti, kokio lygio paslaugos yra siūlomos vienoje ar kitoje vairavimo mokykloje.

Tuo tarpu, jei jus domina A kategorijos vairavimo kursų kaina ir prieš pasirinkdami vairavimo mokyklą jūs norėtumėte palyginti skirtingų vairavimo mokyklų taikomas kainas, tai taip pat galite labai lengvai padaryti pasinaudoję internetu ir apsilankę vairavimo mokyklų internetiniuose tinklalapiuose.